صنعت کار » پیگیرراهکارهای کارشناسی و پایدار هستیم نه تصمیم‌های سیاسی و هیجانی

وزیر نیرو در بازدید از سد گیوی:

پیگیرراهکارهای کارشناسی و پایدار هستیم نه تصمیم‌های سیاسی و هیجانی

وزیر نیرو گفت: قصد نداریم با تصمیم‌های سیاسی و هیجانی در حوزه آب و برق رضایت موقت مردم را فراهم نماییم و به‌دنبال راهکارهای کارشناسی و پایداربرای مشکلات بخش آب و برق هستیم.
به‌گزارش صنعت کار، وزیر نیرو به همراه معاون آب و آبفای وزارت نیرو، مدیرعامل شرکت منابع آب ایران، استاندار اردبیل و نماینده مردم خلخال و کوثر صبح امروز (جمعه) از سد گیوی بازدید کرد.
رضا اردکانیان در بازدید از این پروژه گفت: تلاش خواهیم کرد با کار کارشناسی که تا سفر رئیس جمهوری به استان اردبیل صورت خواهد گرفت، شاهد شروع عملیات اجرایی شبکه پایاب سد گیوی باشیم.
وی اظهار کرد: قصد نداریم با تصمیم های سیاسی و هیجانی در حوزه آب و برق رضایت موقت مردم را فراهم نمائیم، بلکه هدف این است با تصمیمات کارشناسی و پایدار مشکلات پیش روی صنعت آب و برق را برطرف کنیم.
وزیر نیرو به درخواست های مردمی در اجرای پایاب سد گیوی و شبکه انتقال اشاره کرد و گفت: قطعا در این زمینه در کنار مردم و همراهی آنان، سعی خواهیم کرد تا اعتبار مورد نیاز برای اجرای پایاب این سد را تامین نمائیم تا از این طریق مشکل زارعین و باغداران منطقه برطرف شود.
اردکانیان با قدردانی از عملکرد شرکت آب منطقه‌ای اردبیل اظهار کرد: با مشاهده حس امیدواری و پشتکار در مسئولان و پیگیرهای مستمر، تلاش خواهیم کرد تا هرچه سریع‌تر پروژه های حوزه آب و برق استان اردبیل را به نتیجه برسانیم.
وی با اشاره به اجرای ۷ پروژه بزرگ حوزه آب در استان اردبیل نیز گفت: این پروژه ها از پیشرفت خوبی برخوردار هستند و سعی خواهیم کرد این ۷ پروژه را تا پایان دولت دوازدهم تکمیل و به بهره برداری برسانیم.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل نیز در این بازدید گفت: عملیات اجرایی این سد از سال ۸۵ آغاز شد و در اوایل سال ۹۶ با حضور وزیر سابق نیرو به بهره برداری رسید.
اصغر سلیمان زاده اظهار کرد: ما برای اولین بار در سال ۹۵ برای خرید اراضی به مردم منطقه ۱۲ میلیارد تومان اسناد خزانه پرداخت کردیم که یک اقدام بی نظیر در کشور بود.
وی حجم سد گیوی را ۷۶ میلیون مترمکعب اعلام کرد و گفت: برای پایاب سد گیوی قسمتی از عملیات انتقال انجام شده و قرار است مابقی عملیات از محل ماده ۵۶ انجام شود که بر اساس برآورد ما برای شیکه و پایاب این سد ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.
منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات