صنعت کار » حوادث غیرقابل پیش بینی در تولید و توزیع برق عامل خاموشی های خارج از برنامه

سخنگوی صنعت برق عنوان کرد:

حوادث غیرقابل پیش بینی در تولید و توزیع برق عامل خاموشی های خارج از برنامه

سخنگوی صنعت برق کشور گفت: خاموشی‌های خارج از برنامه اعلام شده و تغییر جدول خاموشی‌ها به‌دلیل حوادث و اتفاق های غیرقابل پیش بینی در تولید برق و شبکه توزیع است.

به گزارش صنعت کار «محمودرضا حقی‌فام» درباره تغییر جداول خاموشی‌ها در برخی زمانها اظهار داشت: روال کار این است که شرکت مدیریت شبکه برق ایران یک روز قبل میزان محدودیت هر منطقه را اعلام کرده و محدودیت هر منطقه بین شرکت‌های توزیع تقسیم می‌شود.
وی افزود: شرکت های توزیع نیز این تقسیم بندی را به نواحی شهرها انجام داده و اطلاع‌رسانی آن از طریق رسانه‌ها انجام می‌دهد.
حقی فام با اشاره به اینکه در برخی مواقع ممکن است جدول‌های ما دستخوش تغییراتی بشوند، تصریح کرد: این تغییرات مانورهای شبکه و حوادث غیرمترقبه در مجموعه صنعت برق است که مجبور می شویم آن را اعمال کنیم.
سخنگوی صنعت برق افزود: هنگامیکه یک نیروگاه غیرمترقبه دچار مشکل می‌شود و از قبل هم پیش بینی نشده و به جهت افزایش بار این مشکل ایجاد می شود که در این شرایط، شرکت مدیریت برق ایران با راهبری کار، دستور اعمال تغییرات را صادر می کند.
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: تغییرات انجام شده جداول، ناشی از اتفاقات غیرمترقبه است که در برخی مواقع مجبور می‌شویم علاوه بر جدول زمانی، تغییراتی صورت بگیرد.
وی اضافه کرد: اواخر پائیز، اوایل بهار و زمستان به‌دلیل اینکه میزان تولید نیروگاه های ما بالاست و تراز تولید بیش از مصرف است، صادرات برق صورت می گیرد که محاسن آن در چارچوب سیاست های اقتصادی و سیاسی کشور با کشورهای همسایه است.
حقی فام اضافه کرد: صادرات برق کشور در اوج بار مصرف داخل (اواخر خرداد تا انتهای شهریور) صفر است و این ایام واردات در کشور اتفاق می افتد، در حقیقت زمان پیک مصرف هیچگونه صادرات برق صورت نمی گیرد و اولویت اصلی تامین برق پایدار داخل کشور است.
بنا به این گزارش، رضا اردکانیان وزیر نیرو در حاشیه نشست ستاد ویژه مدیریت پیک بار سال ۹۷ در پایان خرداد ماه گفت :امسال با جدیت بیشتری توان مدیریتی صنعت برق و همکاری مردم را به نحوی سازمان‌دهی خواهیم کرد که با وجود کم بارشی بتوانیم به سلامت از پیک تابستان ۹۷ عبور کنیم.
اردکانیان در حاشیه نشست ستاد ویژه مدیریت پیک بار سال ۹۷ گفته بود، از روز‌های آینده به مدت ۱۳ هفته با کمبود تولید برق نسبت به نیاز مصرفی روبرو خواهیم شد و این کمبود تولید برق که حدود پنج هزار مگاوات پیش‌بینی شده، به شکل عمده ناشی از کم بارشی‌های سال آبی ۹۶-۹۷ است.
به گفته وزیر نیرو، ظرفیت نیروگاه‌های برق آبی امسال به دلیل پایین بودن ارتفاع آب در مخازن سد‌ها کمتر خواهد شد که تلاش می شود از تمامی ابزار و روش‌های ممکن استفاده کنیم تا بتوانیم این کمبود تولید را جبران کنیم که این امر منجر به قطعی برق و خاموشی نشود.
منبع:ایرنا
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات