صنعت کار » تشریح کشف 469 هزار دلار سوخت قاچاق در بندر شهید رجایی

پس از گذشت چهار روز اعلام شد؛

تشریح کشف ۴۶۹ هزار دلار سوخت قاچاق در بندر شهید رجایی

معاون صادرات و ترانزیت گمرک شهید رجایی بندرعباس امروز جزییات کشف 34 کانتینر گازوییل قاچاق به وزن 474 تن و ارزش 469 هزار و 260 دلار را تشریح کرد. مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان بیست و سوم تیرماه این خبر را به رسانه ها اعلام کرده بود.

به گزارش”صنعت کار” مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفته بود قاچاق این محموله از بیرون منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی سازماندهی شده بود.
«الله مراد عفیفی پور» از شناسایی و دستگیری متخلفان و ارجاع به پلیس انتظامی بندرعباس خبر داده بود.
در همین پیوند، معاون صادرات و ترانزیت گمرک شهید رجایی بندرعباس روز گذشته اعلام کرد: در بازرسی از ۳۴ کانتینر روشن شد ۲۰ فوت شامل ۶۸۰ نگله کالا با عنوان منواتیلن گلیکول به گمرک اظهار شده بود که ماموران گمرک متوجه مغایرت در کانتینرها و کالای اظهاری شدند و بر اساس بررسی‌های تکمیلی، این کانتینرها جزو کالای اظهاری به گمرک نبود.
«حبیب الله جناغ» اضافه کرد: طبق بررسی ماموران گمرک، صاحب کالا به جعل قبض انبار کالای صادراتی اقدام کرده و مغایرت پلمب‌های الصاقی با پلمب‌های فک شده نیز برای گمرک محرز است.
به گفته وی، قرار بود این میزان سوخت به هند منتقل شود.
بندر شهید رجایی با بهره مندی از پیشرفته ترین پایانه های کانتینری و برخورداری از تجهیزات روز دنیا، بزرگ ترین بندر کانتینری ایران است که تخلیه و بارگیری بیش از ۸۰ درصد کالاهای کانتینری در کل بنادر کشور را پشتیبانی می کند.
منبع:ایرنا
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات