صنعت کار » تشکیل کنسرسیوم بخش خصوصی برای اپراتوری ماهواره ای

رئیس سازمان فضایی ایران پیشنهاد داد؛

تشکیل کنسرسیوم بخش خصوصی برای اپراتوری ماهواره ای

پیرو برنامه بازدید از بخش خصوصی فعال در حوزه فناوری فضایی کشور، دکتر براری، معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران از شرکت طرح و آزمون عروج بازدید کرد.

به گزارش “صنعت کار” در این بازدید دکتر مرتضی براری ضمن تشکر از فعالیت های موثر و ارزشمند بخش خصوصی در زمینه توسعه فناوری فضایی در کشور گفت: خوشبختانه ظرفیت بسیار مناسبی در کشور در بخش خصوصی شکل گرفته است و تا کنون خدمات شایانی را در توسعه فناوری فضایی بومی به کشورعرضه داشته است.
رئیس سازمان فضایی ایران تشکیل یک زنجیره همکاری از بخش خصوصی را لازمه توسعه بیشتر کشور در این حوزه دانست و افزود: امروز نیاز داریم تا در حوزه فضایی، بخش خصوصی فعال به یک زنجیره تبدیل شود و با تعامل و همکاری با دانشگاه ها که مراکز تربیت نیروی متخصص کشور هستند، بتواند نقش فعال تری در این حوزه داشته باشد.
وی ادامه داد: با توجه به پیشرفت های قابل ملاحظه بخش خصوصی چه در زمینه ساخت و طراحی ماهواره و چه در زمینه ارائه خدمات، وقت آن رسیده است تا اکوسیستم این حوزه با حضور فعال این بخش شکل گیرد.
دکتر براری خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه در برنامه ششم توسعه جذب ۹۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه فضایی کشور در نظر گرفته شده است، بخش خصوصی می تواند با تشکیل کنسرسیوم های مشترک، در زمینه اپراتورهای ماهواره ای نیز سرمایه گذاری نماید و در این حوزه حضوری پررنگ و فعال در کشورداشته باشد و بتواند به ارائه خدمات کاربردی به جامعه بپردازد و به رونق بازار این فناوری در کشور کمک نماید.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کمک به تجاری سازی محصولات فناورانه بخش خصوصی و صدور تاییدیه های فنی محصولات را از سوی سازمان فضایی ایران اقدامی موثر دانست و ادامه داد: فضایی ایران تلاش خواهد کرد تا با فراهم نمودن بسترهای لازم به تجاری سازی محصولات فناورانه تولید شده در بخش خصوصی کمک نماید و آماده همکاری با شرکت ها در زمینه اسپین آف محصولات فضایی و توسعه بازار آن خواهد بود.
منبع: روابط عمومی سازمان فضایی ایران
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات