صنعت کار » تولید١٥ میلیارد متر مکعب گاز در شرکت نفت و گاز شرق

درسال گذشته محقق شد؛

تولید١٥ میلیارد متر مکعب گاز در شرکت نفت و گاز شرق

شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق طی سال 1396 در مجموع 15 میلیارد و 280 میلیون و917 هزار متر مکعب گاز و 594 هزار بشکه میعانات گازی تولید کرده است.

به گزارش “صنعت کار”مهندس احمد رجبی سرپرست شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق در جلسه مجمع سالیانه رسیدگی صاحبان سهام و صورتهای مالی این شرکت که با حضور مهندس حاتمی و اعضای هیات مدیره شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و اعضای هیات مدیره شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق برگزار شد ، درباره توان تولید گاز و میعانات گازی افزود : این شرکت توان تولید روزانه بیش از ۶۲ میلیون متر مکعب گاز از ۶۴ حلقه چاه تولیدی را دارد . همچنین روزانه سه هزار و ۵۰۴ بشکه میعانات گازی استحصال می شود.

وی افزود : شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق یکی از شرکتهای تابعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران است که مسئولیت تولید و بهره برداری از چاههای گاز ترش مخزن مزدوران و گاز شیرین مخازن شوریجه بی ، شوریجه دی و گنبدلی در حومه منطقه سرخس را به عهده دارد و تامین گاز مورد نیاز مصارف خانگی ، صنعتی و نیروگاههای پنج استان شمال و شمال شرق کشور را انجام می دهد.

بنا به این گزارش ، رجبی درباره برخی از پروژه های سرمایه ای مهم اجرا شده در سال گذشته و در دست اقدام این شرکت تصریح کرد : این پروژه ها شامل مواردی همچون ، انجام تعمیرات اساسی و پیشگیرانه تاسیسات استحصالی گاز ترش و شیرین ، تثبیت جاده های دسترسی خطوط هوایی برقی و جاده های خطوط لوله در مراکز جمع آوری ، بهسازی و تجهیز اتاق کنترل چاهها و مراکز جمع آوری خانگیران ، اعمال پوشش سطوح داخلی دو مخزن ذخیره ، تعویض سیستم رادیویی منطقه خانگیران ، ساخت و نصب دو مخزن جدید مایعات در CMFخانگیران ، خرید نوار DENSO به منظور تعویض پوشش های صدمه دیده ۳۰ کیلومتر از خطوط لوله جریانی فاز دو و تامین کالاهای حیاتی مرتبط با تداوم تولید تاسیسات گاز ترش و شیرین مناطق عملیاتی خانگیران می شود.

رجبی در رابطه با فعالیت های شاخص مدیریت امور فنی این شرکت افزود: مهمترین فعالیت های این مدیریت شامل راه اندازی سه حلقه چاه ، نصب و راه اندازی تفکیک گرهای دو حلقه چاه ، انجام مشبک کاری ، مسدودسازی و آزمایشات و نمودار گیری های لازم ، تهیه گزارش اطلاعات و عملکرد مخازن میدانهای خانگیران و گنبدلی ، گزارش عملکرد تزریق و تولید شوریجه دی و نظارت بر حفاری یک حلقه چاه و تعمیر یک چاه دیگر در حضور دکل است.
سرپرست شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق فعالیت های شاخص انجام شده توسط اداره HSE شرکت را در مجموع ۲۸ هزار و ۶۹۲ مورد شامل انجام فعالیتهایی مانند بازرسی ایمنی ، آتش نشانی ، مجوز کار و نظارت بر کارهای تعمیراتی دانست .همچنین در بخش ایمنی برای نیروهای پیمانکاری و شرکتی در مجموع ۱۲ هزار و ۸۶۲ نفر ساعت کلاسهای آموزشی برگزار شده است و در بخش بهداشت ۶۵۸ نفر ساعت است.

رجبی در رابطه با فعالیتهای شاخص اداره بارزرسی فنی اظهار داشت : فعالیتهای شاخص اداره بارزرسی فنی مواردی همچون ضخامت سنجی دوره ای و موردی ، نظارت و انجام آزمایش آلتراسونیک، بازرسی عملیاتی و کارگاهی و تفسیر فیلم جوش است که تعداد موارد آن ۱۸ هزار و ۸۰ است. در بخش اداره حفاظت از خوردگی نیز مواردی مثل اندازه گیری پتانسیل حفاظت کاتدی نقاط ابتدایی و انتهایی لوله و تست یونیت های بین راهی ، انجام تست عایق الکتریکی بر روی اتصالات عایق خطوط لوله ، بازرسی دوره ای طول خطوط پتاسیل گیری شده و بازرسی و رفع اشکال از سامانه های حفاظت کاتدی به میزان هفت هزار و ۳۱۰ مورد است.

بر اساس این گزارش ، اداره خدمات فنی چاهها نیز کارهایی همچون خدمات فنی سرچاهی و عملیات و تعمیرات داخلی چاهها به تعداد دو هزار و ۴۷۲ مورد انجام داده است .فعالیت های شاخص اداره تعمیرات در این مدت در واحدهای مکانیک ، برق ، ابزار دقیق ، تهویه ، کارگاه مرکزی و خطوط لوله در مجموع ۲۱ هزار و ۱۲۷ مورد است و فعالیتهای آموزشی شامل دوره های آموزشی شغلی ، مدیریتی ، عمومی ، کامپیوتر و HSE در مجموع ۵۲ هزار و ۱۴ نفر ساعت بوده است.
منبع: روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات