صنعت کار » افزایش 7.6 و 39.6 درصدی ارزش صادرات بخش‌های صنعت و معدن

افزایش ۷٫۶ و ۳۹٫۶ درصدی ارزش صادرات بخش‌های صنعت و معدن

ارزش صادرات بخش‌های صنعت و معدن در هشت ماهه امسال به ترتیب 7.6 و 39.6 درصد افزایش داشته است.

به گزارش صنعت کار به نقل از شاتا، بر اساس گزارش وضعیت شاخص‌های بخش صنعت، معدن و تجارت در هشت ماهه امسال ۲۵ میلیون و ۵۰۳ هزار تن صادرات بخش صنعت بوده است که با توجه به صادرات این بخش در مدت مشابه پارسال (۲۳ میلیون و ۹۳۹ هزار تن) از لحاظ وزنی افزایش ۶٫۵ درصدی را نشان می‌دهد.

ارزش صادرات بخش صنعت در هشت ماهه امسال معادل ده هزار و ۵۷۴ میلیون دلار و در مدت مشابه سال ۹۵ معادل ۹ هزار و ۸۲۸ میلیون دلار بوده که ۷٫۶ درصد افزایش داشته است.

صادرات هشت ماهه امسال در حوزه معدن نیز ۱۷ میلیون و ۶۰۴ هزار تن بوده که با احتساب میزان صادرات این حوزه در مدت مشابه پارسال( ۱۷ میلیون و ۷۹ هزارتن) ۳٫۱ درصد افزایش داشته است.

ارزش صادرات این حوزه در هشت ماهه امسال یک هزار و ۱۲۵ میلیون دلار بوده که با در نظرگرفتن صادرات ۸۰۶ میلیون دلاری پارسال، ۳۹٫۶ درصد افزایش نشان می‌دهد.

در حوزه فرش و صنایع دستی نیز در هشت ماهه امسال شش هزار تن صادرات داشتیم که صادرات انجام شده در مدت مشابه پارسال نیز به همین میزان بوده است. البته از لحاظ ارزشی صادرات انجام گرفته در هشت ماهه امسال حدود ۲۹۴ میلیون دلار بوده که با احتساب ارزش صادرات این بخش در مدت مشابه پارسال( ۲۳۰ میلیون دلار) ۲۷٫۸ درصد افزایش داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات