صنعت کار » سازمان زمین‌شناسی محدوده‌های دارای گواهی کشف خود را به مزایده می‌گذارد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

سازمان زمین‌شناسی محدوده‌های دارای گواهی کشف خود را به مزایده می‌گذارد

محدوده‌های گواهی کشف متعلق به سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور که در یک‌دهه گذشته واگذار نشده‌اند، به مزایده عمومی گذاشته می‌شود.

به گزارش “صنعت کار”، دکتر راضیه لک معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، با تاکید بر خبر فوق، دسترسی سرمایه‌گذاران، فعالان معدنی و صنعتگران به این محدوده‌ها را گامی مهم در توسعه معدن کشور و خبری خوش در شرایط کنونی عنوان کرد.
به گفته معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، پس از همکاری مثبتی که میان شواریعالی معادن و سازمان تحت مدیریتش به‌وجود آمد، اجازه به مزایده گذاردن حدود ۱۶ محدوده دارای گواهی کشف به سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور تقویض شد که این گواهینامه‌های کشف براساس قانون معادن یکسال در اختیار این سازمان بوده و پس از آن در اختیار سازمان‌های صنعت، معدن، تجارت استان‌ها قرار گرفته است.
لک این منابع را شامل ذخایر طلا، آنتیموان، پتاس و عناصرنادرخاکی عنوان کرد و افزود: این محدوده‌ها در استان‌های آذربایجان غربی، خراسان رضوی و جنوبی، سمنان، سیستان و بلوچستان، کردستان، هرمزگان و یزد بوده که می‌تواند نگرانی ناشی از کمبود خوراک برای بسیاری از واحدهای صنعتی کشور را کاهش دهد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد که علاقه‌مندان در روزهای آتی منتظر خبرهای تکمیلی از سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور در این رابطه باشند.
منبع: گزارش روابط عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات