صنعت کار » بهره‌برداری از دومین ردیف شیرین‌سازی فاز ۲۲-۲۴ تا آخر مرداد

بهره‌برداری از دومین ردیف شیرین‌سازی فاز ۲۲-۲۴ تا آخر مرداد

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس پیشرفت طرح های در حال احداث پارس جنوبی را مثبت و مطابق با برنامه زمانبندی ارزیابی کرد و گفت: فعالیت جبهه‌های کاری مختلف در پروژه‌های پارس جنوبی در سه ماه آینده شتاب بیشتری می‌گیرد و طرح‌های در حال توسعه این میدان مشترک گازی در مسیر تکامل گام برمی‌دارد.

 به گزارش صنعت کار، محمد مشکین‌فام مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس در سفری دو روزه به منطقه عسلویه به همراه برخی از مدیران ارشد این شرکت از طرح‌های تکمیلی و فازهای گازی در حال توسعه پارس جنوبی بازدید کرد.

مشکین فام با اشاره به بازدید هفته گذشته از ساخت سکوهای دریایی در یارد شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) درخصوص روند اجرای فازهای باقیمانده پارس جنوبی عنوان کرد: فازهای گازی در حال توسعه پارس جنوبی در هر دو بخش خشکی و دریا از وضعیت مطلوبی برخوردارند، البته در سه ماه آینده فعالیت های فشرده ای در این طرح ها پیش رو خواهیم داشت.

وی انجام عملیات جزئی باقیمانده در روند تکمیل طرح های پارس جنوبی را نیازمند فعالیت گسترده در جبهه های مختلف کاری دانست و پیش بینی کرد تا پایان سال جاری طبق وعده از پیش اعلام شده، در مجموع برداشت روزانه ۳ میلیارد فوت مکعب گاز از فازهای ۱۳، ۱۴و ۲۲-۲۴ پارس جنوبی محقق شود.

شایان ذکر است دو ردیف شیرین سازی گاز فاز ۱۳، یک ردیف شیرین سازی از فاز ۲۲-۲۴ پارس جنوبی هم اکنون در مدار تولید است و به گفته مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس پیش بینی می شود تا نیمه دوم مرداد ماه سال جاری دومین ردیف شیرین سازی گاز ترش فاز ۲۲-۲۴ نیز مورد بهره برداری قرار گیرد.
منبع:ایران‌پترونت
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات