صنعت کار » لایحه مناطق آزاد جدید هفته آینده به رای گذاشته می شود

دبیر شورایعالی مناطق آزاد خبر داد:

لایحه مناطق آزاد جدید هفته آینده به رای گذاشته می شود

مشاور رییس جمهوری و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: لایحه ایجاد هشت منطقه آزاد و ۱۲ منطقه ویژه اقتصادی جدید با توجه ویژه نمایندگان طی هفته آینده در کمیسیون تخصصی به رای گذاشته شده و پس از آن در صحن مجلس شورای اسلامی مطرح می شود.

به گزارش “صنعت کار”، مرتضی بانک افزود: این لایحه در ماه های گذشته در کمیسیون تخصصی مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گرفته و بسیاری از ابهامات آن رفع شده است.
وی اضافه کرد: لایحه مناطق آزاد جدید به مرحله تفاهم در زمینه محدوده‌ها، مناطق منفصل و معارضان رسیده‌ است و نمایندگان کمیسیون تخصصی با کلیات طرح موافق هستند.
وی اظهار داشت: هشت منطقه آزاد تجاری – صنعتی جدید که در دستور کار قرار گرفته، دارای ویژگی‌های مناطق آزاد حال و حاضر خواهد بود و با توجه به معافیت‌های مالیاتی و گمرکی می‌تواند برای فعالان اقتصادی شرایط مناسبی را فراهم کند.
دبیر شورایعالی مناطق آزاد با اشاره به اینکه میزان تولید ناخالص در مناطق آزاد هفت گانه کشور مشخص نیست، افزود: با سازمان برنامه و بودجه جهت محاسبه آن تفاهم نامه ای به امضا رسیده است.
بانک در خصوص میزان صادرات مناطق آزاد نیز گفت: این رقم در سال ۱۳۹۲ حدود ۱۹۰ میلیون دلار بود و در سال گذشته به یک میلیارد و ۵۰ میلیون دلار رسید که بیشتر از پیش بینی های مربوط به برنامه های اقتصاد مقاومتی بوده است.

منبع:فرینا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات