صنعت کار » حذف قیمت سکه باتوقف معاملات

حذف قیمت سکه باتوقف معاملات

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جوهر اتاق اصناف ایران درباره حذف قیمت انواع سکه از تارنمای اتحادیه طلا گفت: حذف قیمت به دلیل توقف معاملات است.

به گزارش “صنعت کار”، از عصر روز گذشته (هشتم مرداد) تا ساعت ۱۲ امروز (سه شنبه) نه تنها سایت اتحادیه طلا هیچ نرخی از انواع مسکوکات اعلام نکرده است، بلکه کانال آن نیز در پیام رسان ها نیز از اعلام نرخ اونس طلا و حتی بهای هر گرم طلای خام نیز خودداری کرده اند.
آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه دیروز با بیان اینکه «برخی اعلام قیمت ها از طریق سایت ها، ناشی از محاسبات غلط و معیارهای نادرست است» گفت: فرض کنیم کسی به ۵۰۰ یا هزار دلار ارز نیاز دارد که با مراجعه به بازار، این ارز را با هر قیمتی تهیه می کند. اینکه قیمت این قبیل خریدها را معیار قیمت ارز قرار دهیم نادرست است، زیرا حجم مبادلات این چنینی در برابر ارز مورد نیاز واردات کالاهای ضروری بسیار ناچیز است و عده ای با همین قیمت سازی ها، سودهای کلانی به جیب می زنند.
علاوه براین محمد کشتی آرای رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر در اتاق اصناف ایران گفت: دلیل حذف قیمت از تارنمای اتحادیه، توقف معاملات است؛ در ۲ روز گذشته بهای مسکوکات رشد بی سابقه ای در بازار داشته و باید این افزایش غیرعادی جایی متوقف شود.
وی افزود: طبق اعلام دولت و بانک مرکزی، برنامه هایی برای مدیریت و تنظیم بازار ارز و سکه در دستور کار است که گفته می شود، بخشی از آن تعمیق و توسعه بازار ثانویه است؛ دست اندرکاران طلا و سکه نیز منتظرند تا اجرای این سیاست ها و اثر آن را ببینند.
کشتی آرای رشد قیمت ها در ۲ روز گذشته را سرسام آور و غیرواقعی توصیف کرد و گفت: از صبح امروز هیچ معامله ای در بازار سکه انجام نشده و به همین دلیل سایت ها نیز قیمتی منتشر نکرده اند.
به گفته این فعال بازار طلا و جواهر، امتناع از خرید و فروش سکه تصمیم جمعی نبوده، بلکه از آنجا که این روزها قیمت گذاری ها بر اساس اخبار و شنیده ها است، باید اجازه دهیم بازار متعادل شود و اثر فضاسازی های روانی از بین برود.
وی ابراز امیدواری کرد که با گسترش بازار ثانویه، بازارهای موازی ازجمله سکه نیز به تعادل برسد.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات