صنعت کار » برگزاری اولین نمایشگاه تخصصی صنایع کوچک ایران

صنعت کار گزارش می دهد؛

برگزاری اولین نمایشگاه تخصصی صنایع کوچک ایران

اولین نمایشگاه توانمندی های صنایع کوچک ایران با حضور بیش از 1200 واحد صنعتی برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار صنعتکار، صبح امروز نشست خبری نخستین نمایشگاه اختصاصی صنایع کوچک و شهرک های صنعتی با حضور صادق نجفی- معاون وزیر صنعت معدن و تجارت، فرشاد مقیمی- معاون صنایع کوچک سازمان و مدیران برنامه ریزی و فنی برگزار شد.

در این نشست، صادق نجفی با اشاره به پتانسیل و ظرفیت تولیدات واحدهای صنعتی در شهرک های صنعتی اظهار کرد: در حال حاضر ۸۴ هزار واحد صنعتی در حال فعالیت است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از ارائه راهکارهایی جهت حل مشکل نقدینگی صنایع کوچک و متوسط در شرایط جدید ارزی خبرداد و گفت: بسته تامین نقدینگی واحدهای صنعتی کوچک و متوسط در آینده ای نزدیک تدوین و توسط مقام عالی وزارت به دولت ارائه می شود.

او در آستانه بزرگداشت روز صنایع کوچک برگزار شد، رفع مشکل نقدینگی واحدهای صنعتی را از دغدغه های وزارت صنعت، معدن وتجارت ادامه داد: وزیر صنعت برای حل مشکل نقدینگی صنایع کوچک و متوسط در شرایط جدید ارزی دستور دادند تا بسته‌ای با موضوع تامین نقدینگی حمایت از صنایع کوچک و متوسط آماده شود واین بسته از طریق مقام وزارت و برای طرح در دولت و اخذ مصوبه به دولت ارایه شود.

نجفی با اشاره به اینکه ۴۸ درصد اشتغال در اختیار صنایع کوچک و متوسط است ، افزود: : اکنون بیش از یک میلیون اشتغال در ۸۰۰ شهرک فعال کشور در جریان است و به دنبال فرمایشات رهبری در حمایت از صنایع متوسط و کوچک و حمایت رییس جمهور و استراتژی های وزیر صنعت ، کمعدن و تجارت ، تاکید ویژه ای بر حمایت از sme ها وجود دارد.

او درادامه از مذاکره و نشست با کره جنوبی خبر داد و افزود : دفتر مربوط به فرش را در شانگهای چین و در گوانگجو هم دفترخشکبار را راه اندازی کردیم.همچنین در نشست با کنسولگری ها مزیتهای کشور تشریح شد .

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت بیان کرد: در حوزه خارج از کشورهم سیاست های ما این است که از طریق صناعی کوچک وارد شویم و در این زمینه و به منظور حمایت از صنایع کوچک مشوقهای خوبی را در اختیار واحدهای کوچک و متوسط قرار می دهیم .

او ادامه داد: با هماهنگی وزیر تعاون کا رو رفاه اجتماعی ؛ بانک مرکزی ۲۰۰ میلیارد تومان به این صنایع تزریق خواهیم کرد و ۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات با درصدهای پایین تر در اختیار صنایع کوچک و متوسط قرار می گیرد .

به گفته او، طی مذاکره با تمامی بانکهای کشور مقرر شد صنایع کوچک در اولویت کار باشد و بخشی از رشته های صنعتی مثل نساجی را نیز در اولویت ویژه قراردادیم .

نجفی در ادامه با اشاره به ممنوعیت واردات ۱۳۳۹ قلم کالا برای حمایت از تولید داخل افزود: طی ۴ ماه گذشته ۳۴۰ واحد درداخل شهرک صنعتی که تاکنون تعطیل بودند راه اندازی شدند .

او با اشاره به توافق با سازمان توسعه تجارت در زمینه در اختیارقرار دادن بخشی از مشوقهای صادراتی پرداخت و گفت : بخشی ازمشوق ها در اختیار صنایع کوچک قرار می گیرد و در این زمینه اسامی ۱۲۰ واحد صنعتی کوچک که صادرات داشته اند برای اخذ مشوق صادراتی در اختیارسازمان توسعه تجارت قرار گرفت .

از جمله اهداف این نمایشگاه می توان به شناسایی ونمایش توانمندی های صنایع کوچک و متوسط کشور و تقویت روابط B2B و حمایت از تولیدات ملی اشاره کرد.

در این نمایشگاه ۱۲۰۰ واحد صنعتی که ۸۰۰ واحد آن ها تخصصی و ۴۰۰ واحد به فروش اختصاص دارند، حضور دارند. همچنین واحدهای شرکت کننده خارجی تعداد ۱۰ واحد از کشورهایی همچون ترکیه، پاکستان، اتریش و کره جنوبی هستند.

در این نمایشگاه صنایعی همچون خودرو و نیرو محرکه، صنایع فلزی، صنایع شیمیایی، غذایی، نساجی و پوشاک، برق و الکترونیک، کشاورزی، پزشکی، لوازم خانگی و مصالح ساختمانی حضور دارند.

اولین نمایشگاه اختصاصی صنایع کوچک ایران از ۲۱ تا ۲۳ مردادماه و به مناسبت روز صنایع کوچک و شهرک های صنعتی در مصلی تهران با حضور صنایع کوچک و متوسط، استارت تاپ ها و صنایع تازه تاسیس برگزار می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات