صنعت کار » تولید 160 مگاواتی برق منطقه ویژه خلیج فارس آغاز می شود

مدیر عامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس خبر داد:

تولید ۱۶۰ مگاواتی برق منطقه ویژه خلیج فارس آغاز می شود

مدیر عامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس گفت: واحد گاز نیروگاه سیکل ترکیبی هرمز به ظرفیت 160 مگاوات برق در این منطقه در آستانه افتتاح است.

به گزارش “صنعت کار”، حسن خلج تهرانی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: نیروگاه ۲۳۵ مگاواتی سیکل ترکیبی هرمز در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس از دو واحد بخار و گاز تشکیل شده که ظرفیت ظرفیت واحد گاز آن ۱۶۰ مگاوات و واحد بخار ۷۵ مگاوات است.

وی افزود: قرارداد تامین گاز نیروگاه سیکل ترکیبی هرمز در راستای بالا بردن سطح تولید ملی منعقد شده و با تزریق گاز تا پایان مرداد سال جاری، واحد گاز این نیروگاه وارد مدار خواهد شد.

مدیر عامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس با بیان اینکه طرح احداث نیروگاه هرمز پس از مدت ها توقف و پیشرفت محدود، از سال ۹۶ فعال شد، تصریح کرد: از ابتدای سال گذشته، مجری این طرح به نمایندگی از ایمیدرو تغییر کرد و پس از آن، با پیگیری‌های مستمر و برپایی جلسات متعدد، راهبری شد.

وی ادامه داد: به رغم وجود مشکلات و در عین حال، نبود تعهدی برای وزارت صنعت، معدن و تجارت و به ‌خصوص ایمیدرو برای احداث این نیروگاه، اما با حمایت دکتر کرباسیان، رئیس هیات عامل ایمیدرو و نیز پیگیری‌های دکتر همتی استاندار هرمزگان، توانستیم مشکلات را پشت سر بگذاریم و طرح را به مرحله بهره برداری برسانیم.

خلج تهرانی با بیان اینکه واحد بخار نیروگاه یاد شده طبق برنامه زمان بندی شده به مدار وارد می‌شود، گفت: سرمایه گذار اصلی این نیروگاه شرکت توسعه برق غدیر اکسین به نمایندگی شرکت سرمایه گذاری غدیر است که میزان سرمایه گذاری ارزی و ریالی آن، ۵۷ میلیارد یورو و ۱۶۰ میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: ایمیدرو نیز خریدار اصلی برق نیروگاه یاد شده خواهد بود که برق تولیدی برای جبران بخشی از کمبود برق و کمک به رفع مشکلات، در اختیار وزارت نیرو قرار می گیرد.

مدیر عامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس خاطرنشان کرد: اکنون زیرساخت های مورد نیاز برای گازرسانی به نیروگاه سیکل ترکیبی هرمز مهیا و قرارداد تامین گاز نیروگاه نیز با شرکت گاز استان هرمزگان منعقد شده است.

وی ادامه داد: ظرفیت خط انتقال گاز، ۳۰ اینچ (معادل ۲۰ میلیون متر مکعب در روز) است.

منبع:شانا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات