صنعت کار » شمارش معکوس برای افتتاح نيروگاه ۵۰۰ مگاواتی سيكل تركيبی پارس جنوبي

یک مقام مسئول در شرکت نفت وگاز پارس خبر داد:

شمارش معکوس برای افتتاح نيروگاه ۵۰۰ مگاواتی سيكل تركيبی پارس جنوبي

مجري طرح‌های نيروگاهی و خطوط انتقال نيرو شركت نفت و گاز پارس از پيشرفت 76 درصدي ساخت نيروگاه ۵۰۰ مگاواتی سيكل تركيبی پارس جنوبي خبر داد.

به گزارش”صنعت کار”، محمدمهدي توسلي‌پور با اعلام اين خبر گفت: پيش‌بيني مي‌شود با انجام تعهدات پيمانكار اين طرح، سنكرون نخستين واحد نيروگاه سيكل تركيبي تا پايان سال جاري انجام شده و آماده تحويل به بهره‌بردار شود.
وي با اشاره به توانمندي شركت‌هاي داخلي در بخش مهندسي، تامين تجهيزات و ساخت نيروگاه اظهار كرد: خوشبختانه كشور در طول سال‌هاي گذشته در حوزه نيروگاهي بسيار موفق عمل كرده و پيمانكاران و شركت‌هاي داخلي توانمندي را پرورش داده است و شركت نفت و گاز پارس نيز با حمايت از متخصصان و سازندگان ايراني، طرح احداث نيروگاه سيكل تركيبي را به يك پيمانكار داخلي واگذار كرده است.
توسلي‌پور از تأمين بيش از ۶۵ درصد وزني از تجهيزات و كالاهاي مورد نياز اين طرح به بخش خصوصي خبر داد و گفت: هر آنچه از تجهيزات مورد نياز اين طرح كه امكان ساخت آن در داخل كشور بوده، به سازندگان داخلي واگذار شده است، به عنوان مثال ساخت بويلرهاي بازيافت حرارتي كه بخش عمده‌اي از مبلغ پيمان اين طرح را به خود اختصاص مي‌دهد به يكي از سازندگان داخلي واگذار شده است.
توسلي‌پور بر ضرورت تأمين و تحويل كامل قطعات و تجهيزات مورد نياز اين پروژه ظرف ۴ماه آينده تأكيد كرد و گفت: بخشی از این کالاها با پرداخت‌هاي تشویقی به پيمانكاران و سازندگان به منظور کوتاه کردن زمان ساخت به سايت حمل شده و مابقی در حال انجام است.
اين مقام مسئول در شركت نفت و گاز پارس تسريع در عمليات اجرايي اين پروژه را نيازمند افزودن شيفت‌هاي كاري تا پايان سال جاري عنوان و اضافه كرد: سعي بر اين است كه با پرداخت‌هاي مستقيم به حساب سازندگان و پيمانكاران فرعی، عمليات اجرايی اين پروژه تسريع شود و پيش‌بينی مي‌شود پس از تحويل واحد نخست نيروگاه سيكل تركيبي به بهره‌بردار، دو واحد ديگر نيز در بازه‌هاي زماني ۲ تا ۳ ماهه به صورت آزمايشی راه‌اندازی شود.
محمدمهدی توسلی‌پور در پايان به بازديد كارشناسان سازمان ملل از اين طرح نيز اشاره كرد و گفت: پروژه احداث نیروگاه سیکل ترکیبی عسلویه به عنوان نخستین طرح مكانيزم توسعه پاك (CDM) در پارس‌جنوبی و در راستای الحاق ايران به توافقنامه تغييرات اقليمی پاريس به سازمان ملل معرفی و در مراحل پاياني ثبت در نهاد آب و هوای سازمان ملل قرار دارد‌.
بر اساس این گزارش، با تكميل نيروگاه سيكل تركيبی، بخشي از برق مورد نیاز پالایشگاه های منطقه پارس۲ شامل فازهای ١٢، ١٣، ١٤، ١٩، ٢٢ تا٢٤ و آبگیر این منطقه تامين خواهد شد.

منبع:روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات