صنعت کار » راه اندازی دهکده کارآفرینی در منطقه 9

سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران خبر داد:

راه اندازی دهکده کارآفرینی در منطقه ۹

سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران از راه اندازی دهکده ی کارآفرینی در منطقه ۹ با هدف توسعه اشتغال پایدار و نیز دسترسی آسان شهروندان به کلیه امکانات و زیرساخت های شهرداری تهران در حوزه کسب و کار و کارآفرینی، خبر داد .

به گزارش “صتعت کار” ، اکبر نعمتی سرپرست این سازمان با اشاره به کلنگ زنی دهکده کارآفرینی با حضور شهردار تهران ، گفت : احداث دهکده کارآفرینی زمینه ساز اشتغال پایدار و احیا کننده صنایع دستی و سنت های کهن ایران اسلامی در سطح تهران می شود .

وی با اشاره به موضوع “آموزش” در راه اندازی دهکده کارآفرینی و فعالیت های گسترده در این حوزه با توجه به نیاز متقاضیان ، گفت : مهارت و دانش کافی در جهت کسب موفقیت در راه اندازی و گسترش کسب و کار، آموزش، مهارت آموزی و یا ارتقای مهارت اختصاصی از مهمترین موضوعات مورد بحث است .

وی گفت : در بخش آموزش با کمک اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، با در نظر گرفتن نتایج نظرسنجی از بازار هدف، کارگاه های آموزشی کوتاه مدت و فشرده برگزار می شود .

نعمتی در خصوص مشکلات بازاریابی و فروش کسب و کارها به نداشتن دانش کافی در خصوص بازار اشاره کرد و تصریح کرد : در این دهکده با کمک متخصصین امر، خدمات گسترده ای در خصوص برندسازی، بازارسازی و بازارسنجی، تبلیغات و سایر موارد مربوطه برای تسهیل دسترسی به بازارفروش توسط این دهکده ارائه می گردد.

وی با اشاره به حمایت از کسب و کارهای کوچک ، مشاغل خانگی و کارآفرینان افزود: با توجه به رونمایی از طرح حرکت (حمایت از مشاغل خانگی و کسب و کارهای کوچک ) توسط معاونت کارآفرینی و توانمندسازی این سازمان ، به صورت ویژه خدمات متنوعی با توجه به درخواست صاحبان کسب و کار های کوچک و مشاغل خانگی به آنها ارائه می شود .

سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در خصوص استقرار شرکت های نوپا، خلاق و نوآور خاطر نشان کرد : به منظور بهره گیری از ظرفیت و قابلیت این شرکت ها به خصوص شرکت های دانش بنیان و نقش آنها در کاهش معضلات مدیریت شهری، بخشی از دهکده کارآفرینی به عنوان مرکز رشد و فناوری های نوین شهری، اختصاص می یابد .

وی حمایت از طرح ها و ایده های خلاق و نوآورانه این شرکت ها را از دیگر اقدامات این بخش عنوان کرد .
منبع:روابط عمومی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات