صنعت کار » تحقیق وتفحص مجلس از نحوه واگذاری هلدینگ پتروشیمی باختر

جلال محمودزاده نماینده مهاباد خبر داد:

تحقیق وتفحص مجلس از نحوه واگذاری هلدینگ پتروشیمی باختر

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری هلدینگ پتروشیمی باختر به بخش خصوصی موافقت کردند.

به گزارش “صنعت کار”، در جلسه علنی امروز – یکشنبه – مجلس شورای اسلامی با ۱۵۰ رای موافق، ۲۹ رای مخالف و هشت رای ممتنع از مجموع ۲۲۸ نماینده حاضر تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری هدلینگ پتروشیمی باختر به بخش خصوصی تصویب شد.
جلال محمودزاده نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری هدلینگ پتروشیمی باختر به بخش خصوصی ابتدا با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی در کمیسیون اقتصادی مجلس بررسی و تصویب شد.
وی اظهار داشت: بررسی سوابق کاری و مالی سهامداران در ارتباط با واگذاری ها، بررسی عوامل دخیل در واگذاری و برنده اعلام شدن شرکت مذکور، بررسی ارقام واقعی اعلام شده هلدینگ در زمان واگذاری، بررسی ضرر و زیان وارده به منابع دولتی و بیت المال در این واگذاری و نحوه فروش محصولات تولیدی و قیمت آن از مهم ترین محورهای این تحقیق و تفحص است.
وی افزود: واگذاری ۴۰ درصد سهام هلدینگ پتروشیمی باختر از طریق نامناسب اطلاع رسانی و در سه روزنامه با تیراژ پایین انجام شد، ۱۰۰ میلیارد تومان آن هم به صورت قسطی از سهام این هلدینگ به فروش رسید و برادران «ن» ۱۰۰ میلیارد سهام را به صورت قسطی خریدند که ارزش واقعی این ۱۰۰ میلیارد، چهار تا پنج هزار میلیارد تومان است.
وی گفت: ظاهرا این کار زیر زبانشان مزه کرده و خواهان افزایش ۱۱ درصدی سهم هلدینگ خود شده اند که باعث اعتراض گسترده سهامداران شده است.
وی از نمایندگان مجلس خواست با رای به این تحقیق و تفحص، وضعیت این واگذاری را بررسی کنند.
منبع:ایرنا
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات