اخبارتاپگوناگون

ابلاغ لایحه آزادسازی سهام عدالت ظرف ۲ هفته دیگر در مجلس

به گزارش صنعت کار، محمدرضا پورابراهیمی در مصاحبه با رادیو با اشاره به جلسه اخیر روسای کمیسیون های مجلس با رئیس جمهور و تعیین تکلیف وضعیت سهام عدالت اظهارداشت: رئیس جمهور از ابلاغ و فراهم شدن مقدمات ابلاغیه دولت خبر داد و قرار شد ظرف یکی دو هفته آینده لایحه به دست مجلس برسد.

وی ادامه داد: اولین نشست را با مدیران ارشد بازار سرمایه داشتیم و اگر قرار بر تدوین قانون آزادسازی سهام عدالت باشد، باید زیرساخت های این بخش عملیاتی شود که زیرساخت اصلی آن شامل بازار سرمایه است و نرم افزارها و سخت افزارهای مورد نیاز باید فراهم شود.

پورابراهیمی با بیان اینکه اگر دولت باز هم تاخیر داشته باشد، ما متن مورد توافق دولت را در قالب طرح خواهیم آورد، افزود: ما با پرداخت سود سهام عدالت مخالف هستیم؛ چراکه باید اصل دارایی و مالکیت سهام را به مردم منتقل کنیم و حق و حقوق سهام، به دارنده آن حق ارتباط می یابد و یکی از آن ها، سود سهام است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس واریز 500 هزار تومانی از سوی مردم و آزادسازی سود 90 هزار تومانی از سوی دولت را غیر منطقی دانست و گفت: محاسباتی که دولت انجام داده است و اعلام می کند هر نفر باید نزدیک 500 هزار تومان بپردازد تا سود او را پرداخت کنیم، اشتباه است؛ چراکه متوسط سودی که باید برای 10 سال در نظر گرفته شود، برابر 10 درصد ارزش سرمایه گذاری شرکت های بورسی است.

پورابراهیمی اظهار کرد: مردم نباید در این مرحله پولی بدهند. مالکیت باید به آن ها تقدیم شود تا درباره ی آن تصمیم بگیرند و انتظار داریم وقتی هر سهم 500 هزار تومان ارزش دارد، این سهم به خانوار اعطا شود و تلاش می کنیم تا پایان سال با همکاری دولت این قضیه حل و فصل شود.

وی خاطرنشان کرد: این میزان نه تاثیری بر قدرت خرید دارد و نه خانوار از آن انتفاع می برد ولی اگر این سود توزیع نشود، نزدیک 20 هزار میلیارد تومان [قدرت سرمایه گذاری به اقتصاد می دهد] که حتما قادر به ایجاد اشتغال است ولی در صورت اعطای سود سهام عدالت، هزینه دو سه قرص نان را برای مردم توزیع کرده ایم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا