اخبارخودروویژه ها

«استون مارتین والکایری» از جنس خاک کره ماه

به گزارش صنعت کار به نقل از خودروکار، طراحی استون مارتین والکایری شبیه به سفینه‌های فضایی و فیلم‌های علمی تخیلی است. این خودرو را می‌توان یکی از جذاب‌ترین طراحی‌های چند سال اخیر نامید. این خودرو که با همکاری تیم “Red Bull Advanced” ساخته شده است، تا کنون تنها 150 نسخه تولیدی ساخته شده است.

حال شرکت سازنده رنگی جدید برای این سفینه فضایی با نام “Lunar Red” انتخاب کرده اند که در آن از خاک کره ماه استفاده شده است تا این خودرو آوانگارد بیشتر حال و هوای یک سفینه فضایی را به خود بگیرد. این موضوع کاری می‌کند تا تصور کنید این خودرو مانند سنگی است که از ماه وارد رمین شده است و به رنگ قرمز در آمده است. این موضوع برای اولین بار در صنعت خودروسازی رخ داده است.

صاحب این خودرو منحصر به فرد حاضر نشد تا درباره قیمت تمام شده آن صحبت کند اما چیزی که واضح است این است که که قطعا این خریدار باید مبلغی بسیار بیشتر از قیمت آن که 2 میلیون و 600 هزار دلار است، هزینه کند.

زیر کاپوت این هیولای فضایی یک پیشرانه 6.5 لیتری 12 سیلندر قرار دارد که به همراه یک پیشرانه برقی، قدرتی معادل 1130 اسب بخار تولید می‌کند و وزن آن تنها هزار و 30 کیلوگرم است.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا