اخبارصنعت و معدن

تبادل ۳۰ هیات تجاری بین ایران و عمان

عباس عبدالخانی، رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در عمان با بیان اینکه در دو سال اخیر حدود 30 هیات تجاری بین دو کشور تبادل شده است، گفت: 24 هیات تجاری از ایران متعلق به استان های تهران، اصفهان، فارس، خوزستان، سیستان و بلوچستان،کرمان، هرمزگان،کهگلویه و بویر احمد، یزد، خراسان رضوی بوده است.

به گزارش صنعت کار به نقل از شاتا، با بیان اینکه شش هیات تجاری عمانی نیز درمدت یاد شده به چند استان کشورمان سفر داشته اند افزود: هدف اصلی از سفر هیات های تجاری ایرانی به عمان،آشنایی با فضای کسب و کار تجاری و بررسی فرصت های سرمایه گذاری در این کشور بوده است.

عبدالخانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به این که در این مدت، تعداد شرکتهای ثبت شده ایرانی نسبت به گذشته سه برابر شده است تصریح کرد: عمده شرکتهای ثبت شده ایرانی در پایتخت عمان(مسقط) و مناطق آزاد دقم و صحار به ثبت رسیده اند.

رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در ادامه با تاکید بر اینکه به زودی دو مرکز تجاری ایرانی با همکاری بخش خصوصی از استان های اصفهان و خراسان رضوی راه اندازی می‌شوند یادآور شد: داشتن روابط سیاسی مناسب، همسایگی و قرابت های فرهنگی بین دو کشور، توسعه زیر ساخت های مورد نیاز تجارت بخصوص در حوزه حمل و نقل، سهولت صدور ویزای عمان و تاکید مقامات عالی دو کشور جهت ارتقای سطح روابط اقتصادی از مهم ترین دلایل حضور شرکتهای ایرانی در بازار عمان قلمداد می شود.

عبدالخانی با بیان اینکه در این مدت حجم روابط تجاری بین دو کشور دو برابر شده است، سرمایه گذاری در مناطق آزاد عمان را سکوی پرتاب به کشورهای پیرامونی بخصوص شرق آفریقا دانست و اضافه کرد: عمان در سطح منطقه بعنوان کشوری امن و باثبات برای سرمایه گذاران است بالاخص اینکه سرمایه گذاری در مناطق آزاد این کشور پیامدهای مثبتی همچون معافیت از مالیات و عوارض گمرکی را به همراه دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا