اخبارصنعت و معدنگوناگون

تشکیل کمیته‌ای برای مقاوم سازی شبکه برق

به گزارش صنعت کار از ایسنا، محمودرضا حقی فام اظهار کرد: کمیته ای متشکل از متخصصان و مدیران صنعت برق بمنظور ایجاد وحدت رویه در زمینه مستندسازی و تعیین اولویت ها و نحوه نظارت بر پروژه های مقاوم سازی شرکت های توزیع در توانیر تشکیل شده است.

وی با تاکید براینکه خسارت هایی که حوادث طبیعی همچون زلزله به شبکه های توزیع وارد می-کند، با هزینه های مقاوم سازی قابل مقایسه نیست، خاطرنشان کرد: ضرورت دارد قبل از وقوع حوادث و بروز خاموشی‌های گسترده در مناطق مستعد زلزله، پروژه های مقاوم سازی در دستور کار قرار گیرد که در این صورت با صرف حداقل هزینه، دغدغه ها در خصوص تامین برق در هنگام بروز بحران ها تا حدود زیادی برطرف می‌شود.

حقی فام به زلزله استان کرمان اشاره کرد و گفت: مقاوم سازی تاسیسات و تجهیزات شبکه توزیع برق شمال استان کرمان در سال قبل، موجب شد زلزله ۶.۲ ریشتری چندی پیش هجدک راور و زرند کرمان کمترین میزان خسارت را به شبکه برق وارد کرده و خاموشی قابل ذکری برای مشترکان تحمیل نکرد.

معاون هماهنگی توزیع توانیر اظهار کرد: کمیته مقاوم سازی مبتنی بر تحلیل های فنی و مستند به اطلاعات GIS شرکت ها، طرح های مقاوم سازی شرکت ها را بررسی کرده و در خصوص برآورد اعتبار مورد نیاز برای مقاوم سازی شبکه های توزیع، تعیین اولویت ها و نحوه نظارت بر اجرای طرح ها تصمیمات مقتضی را اخذ می کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا