اخبارگوناگون

تصمیم گیری درباره هدفمندی یارانه ها؛ امروز

به گزارش صنعت کار به نقل از خبرگزاری خانه ملت، علی اصغر یوسف‌نژاد صبح امروز (شنبه، 16 دی ماه) در نشست خبری در تشریح آخرین جزئیات مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 گفت: کمیسیون تلفیق بودجه تاکنون 6 جلسه برای بررسی لایحه بودجه سال 97 تشکیل داده که بر اساس آخرین مصوبات شرایط غیبت مشمولان خدمت سربازی تقریباً مشابه سال 96 بوده است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 در تشریح میزان جریمه غایبین خدمت سربازی برای صدور کارت معافیت افزود: در نشست کمیسیون تلفیق جریمه افراد زیر دیپلم 10 میلیون تومان، دیپلم 15 میلیون تومان، فوق دیپلم 20 میلیون تومان، لیسانس 25 میلیون تومان، فوق لیسانس 30 میلیون تومان، دکترای عمومی علوم پزشکی 35 میلیون تومان، دکترای تخصصی غیرپزشکی 40 میلیون تومان و دکترای تخصصی علوم پزشکی و بالاتر 50 تومان تعیین شد.

5 درصد از جریمه مشمولان متأهل کسر می شود

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق به ازای هر سال غیبت مازاد بر 8 سال 10 درصد مازاد بر جریمه پایه اضافه می‌شود، همچنین برای مشمولان متأهل 5 درصد و دارای فرزند به ازای هر فرزند 5 درصد مجموع مبلغ جریمه کسر می‌شود.

یوسف‌نژاد یادآور شد: فرزندان مشمولان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی 70 درصد تخفیف دارند و تا پایان سال 97 به صورت نقد و اقساط می‌توانند مبلغ جریمه را پرداخت کنند و پس از تسویه کارت آنها صادر می‌شود.

صندوق بازنشستگی فولاد در 55 درصد از سود شرکت دخانیات سهم دارد

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق برای سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معادن افزود: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق درآمدهای مربوط به خدمات زمین‌شناسی، اکتشافات و خدمات آزمایشگاهی زمین‌شناسی اختصاصی محسوب می‌شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 در تشریح مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه برای صندوق بازنشستگی فولاد ادامه داد: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق صندوق بازنشستگی فولاد در 55 درصد از سود شرکت دخانیات سهم دارد و صد درصد سود مربوط به صندوق بازنشستگی به حساب صندوق بازمی‌گردد و هر سال در جهت حقوق و درمان بازنشستگان فولاد مصرف می‌شود.

کمیته تخصصی هدفمندی یارانه‌ها گزارش خود را به کمیسیون تلفیق بودجه ارائه داد

وی اظهار داشت: واگذاری 50 هزار واحد مسکن مهر فاقد متقاضی با هماهنگی وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی به کمیته امداد و بهزیستی در سال 97 از دیگر مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به جلسه صبح امروز کمیسیون تلفیق درباره هدفمندی یارانه‌ها افزود: کمیته تخصصی به منظور بررسی هدفمندی یارانه‌ها فارغ از روال معمول تشکیل شد و پیشنهاد خود را به کمیسیون تلفیق بودجه ارائه و نقطه نظرات دستگاه‌های اجرایی اعم از نمایندگان دولت، دیوان محاسبات و مرکز پژوهش‌ها را کسب کرد.

از مبلغ 37 هزار میلیارد تومان 23 هزار میلیارد تومان به صورت نقدی و غیرنقدی به خانوارها پرداخت می‌شود

وی با اشاره به اینکه پیشنهاد دولت درباره میزان درآمد حاصل از اصلاح حامل‌های انرژی و هدفمندی یارانه‌ها 37 هزار میلیارد تومان است، ادامه داد: از مبلغ 37 هزار میلیارد تومان 23 هزار میلیارد تومان به صورت نقدی و غیرنقدی به خانوارها پرداخت می‌شود که البته این رقم نسبت به سال گذشته کاهش داشته لذا مشخص است که دولت قصد دارد 33 میلیون نفر از دریافت یارانه نقدی حذف کند لذا امروز در جلسه کمیسیون راجع به پیشنهاد دولت و کمیته اظهارنظر شد و نمایندگان در حال حاضر این موضوع را بررسی می‌کنند و به سوالات و ابهامات نمایندگان پاسخ داده می‌شود.

یوسف نژاد با بیان اینکه در حال حاضر 76 میلیون نفر یارانه‌بگیر در کشور وجود دارد، تصریح کرد: باید مشخص شود حذف این 33 میلیون نفر به چه طریق است و می‌خواهیم به چه طریق این تعداد را حذف کنیم.

تاکنون 270 هزار میلیارد تومان یارانه نقدی پرداخت شده است

وی با اشاره به اینکه کمیته هدفمندی یارانه‌های کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 بحث جمع‌بندی آمار و ارقام و مستندات و عملکرد سال های گذشته را انجام داده و نتیجه آن را به کمیسیون ارائه داده است، افزود: در بحث هدفمندی یارانه‌ها با توجه به اینکه موضوع درآمد – هزینه است، واقع‌بینی در کسب درآمد بسیار مهم است لذا باید میزان پیش‌بینی درآمدها به واقعیت‌ها بازگردد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه از ابتدای اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها تاکنون 270 هزار میلیارد تومان یارانه نقدی پرداخت شده که رقم بزرگ و قابل توجهی است، ادامه داد: امسال نیز این رقم حدود 30 الی 40 هزار میلیارد تومان خواهد بود لذا باید اطمینان کامل نسبت به کسب درآمد داشته باشیم.

افزایش 900 هزار یارانه بگیر در 8 ماه سال 96

وی با اشاره به اینکه تا آبان سال 96، 97 میلیون و 317 هزار و 393 نفر یارانه بگیر در کشور وجود داشته است، یادآور شد: این رقم در اسفند سال 95، 75 میلیون و 416 هزار و 514 نفر بوده است که طی این 8 ماه به تعداد یارانه‌بگیران افزوده شده و باید به این سوال که چگونه به تعداد یارانه‌بگیران افزوده شده پاسخ داده شود.

یوسف‌نژاد در تشریح چگونگی افزایش تعداد یارانه‌بگیران افزود: از اسفند تا آبان حدود 980 هزار نفر متولد شده‌اند و اعتراض 112 هزار نفر از افرادی که از لیست یارانه‌بگیران حذف شده بودند مورد قبول واقع شد که به این ترتیب به تعداد یارانه‌بگیران افزوده شده است.

به یک خانواده 5 نفره تحت پوشش نهادهای حمایتی باید 690 هزار تومان پرداخت شود

وی با بیان اینکه در 8 ماهه نخست سال 96 حدود 27 هزار میلیارد تومان یارانه نقدی پرداخت شده است، ادامه داد: این رقم تا پایان سال 33 هزار میلیارد تومان می‌شود.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بر اساس ماده 79 برنامه ششم توسعه یارانه پرداختی به مددجویان افزایش داشته است که باید از محل هدفمندی این افزایش پرداخت شود، اظهار داشت: به یک خانواده 5 نفره تحت پوشش نهادهای حمایتی کمیته امداد و بهزیستی باید 690 هزار تومان پرداخت شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 با بیان اینکه اطمینان‌بخشی از درآمدهای هدفمندی یارانه‌ها برای کمیسیون تلفیق مهم بوده و باید به واقعیت‌های این ارقام رسید، تصریح کرد: بخشی از درآمدهای تبصره 14 یعنی هدفمندی یارانه‌ها به تبصره 18 یعنی اصلاح قیمت حامل‌های انرژی بازمی‌گردد که باید بهترین تصمیم اخذ شود که به مصلحت مردم باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا