اخبارخودروویژه ها

تولید بیش از 118 هزار و 338 دستگاه خودرو در گروه سایپا

گروه خودروسازی سایپا از ابتدای سال جاری تا 31 خردادماه، 118 هزار و 338 دستگاه خودرو تولید کرده و همچنین موفق شده متوسط تولید روزانه خود را به بیش از 2 هزار دستگاه برساند.

به گزارش صنعت کار – گروه خودروسازی سایپا از ابتدای سال جاری تا 31 خردادماه، 118 هزار و 338 دستگاه خودرو طی 59 روز کاری تولید کرده است. باید تاکید کرد این مجموعه با وجود فشارهای تحریم و سایر مشکلات اثرگذار در تولید خودرو، در مسیر تحقق برنامه تولید حرکت کرده است.

در مدت مشابه عنوان شده،‌ میانگین تولید روزانه خودرو افزایش داشته است. متوسط تولید سه ماهه اول سال جاری 2هزار و 5 دستگاه بوده و این در حالی است که متوسط تولید روزانه ۱۴۰۲، هزار و 824 دستگاه بوده؛ نکته حائز اهمیت این است که متوسط تولید روزانه در 3 ماه پایانی سال گذشته، ‌حدود هزار و 657 دستگاه بوده و سال جاری این عدد به بیش از 2 هزار دستگاه رسیده است. گروه خودروسازی سایپا‌ به منظور دستیابی به برنامه ۶۷۰ هزار دستگاهی خود در سال جاری، برنامه ریزی لازم را به نحوی انجام داده که در نیمه دوم سال جاری تولید روزانه خود را به ۲ هزار و ۷۰۰ دستگاه برساند.

یکی دیگر از نکات مثبتی که در گروه خودروسازی سایپا رخ داده و همین امر منجر به کاهش التهاب بازار خودرو شده،‌ افزایش 4 درصدی تحویل خودرو به مردم است. از ابتدای سال جاری تا 31 خردادماه، 116 هزار و 845 دستگاه خودرو تحویل متقاضیان شده؛ سال گذشته این عدد 112 هزار و 252 دستگاه بوده است.

گروه خودروسازی سایپا دستاورد دیگری در سال جاری داشته و آن مدیریت تعهدات سر رسید شده است. بخش قابل توجهی از خودروهای متقاضیان در موعد مقرر، ‌تحویل می‌شود و دیگر ثبت نام کنندگان،‌ انتظار خودروی خود را نمی‌کشند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا