اخباربانک و بیمهگوناگون

جزییات درآمد ۸ ماهه مالیاتی دولت/ ۷۴.۲ درصد هدف محقق شد

به گزارش صنعت کار به نقل از ایبِنا، بررسی جدیدترین آمار عملکرد درآمدهای مالیاتی و وضعیت بودجه عمومی دولت (به استثنای درآمدها و پرداخت های اختصاصی) نشان می دهد درآمد مالیاتی دولت در ۸ ماهه ابتدای سال جاری به میزان ۶۰ هزار میلیارد تومان و رقم مصوب پیش بینی شده در این دوره نیز حدود ۷۸.۵ هزار میلیارد تومان بوده است؛ بنابراین درآمد مالیاتی دولت در این دوره زمانی نسبت به رقم پیش بینی شده ۷۴.۲ درصد بوده است.

در عین حال، وصول مالیات اشخاص حقوقی به میزان ۱۸.۲ هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به عملکرد مدت مشابه سال قبل ۸.۲ درصد کاهش نشان می دهد. وصول مالیات معوقه اشخاص حقوقی دولتی نیز در ۸ ماهه ابتدایی امسال ۶.۲ درصد کاهش نشان می دهد؛ همچنین در بخش مالیات اشخاص حقوقی غیردولتی نیز ۶ درصد کاهش اتفاق افتاد.

مالیات بر درآمد ۵.۲ درصد رشد داشته و مالیات حقوق کارکنان بخش خصوصی نیز ۳ درصد بیشتر شده است. مالیات حقوق کارکنان بخش عمومی ۲.۳ درصد کاهش اما مالیات مشاغل ۱۳.۵ درصد رشد یافت؛ همچنین میزان مالیات دریافت شده از مستغلات نیز در این دوره زمانی ۲۲.۵ درصد رشد نشان می دهد.

به صورت کلی، جمع مالیات های مستقیم در ۸ ماهه ابتدای امسال ۳.۴ درصد افت داشته ولی مالیات بر واردات به میزان ۱۱.۲ درصد بیشتر شده است. درآمد مالیات واردات خودرو ۴۰.۴ درصد کمتر شده ولی مالیات بر کالاها و خدمات ۱۰.۳ درصد رشد داشته است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا