اخبارخودروگوناگون

دلایل افزایش تعرفه خودروهای هیبریدی موتور فسیلی

به گزارش صنعت کار از شاتا، امیر حسین قناتی، افزایش تعرفه خودروهای هیبریدی را مربوط به آن دسته از خودروهایی که از موتورهای با حجم بالای ۱۵۰۰ سی سی استفاده می کنند، دانست.

مدیر کل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: این تیپ از موتورها به صورت فول هیبرید نیستند و در اصل از موتورهای موتور فسیلی استفاده می کنند. این موتورها بیشتر توان خودرو را تامین می کنند و فقط در سرعت های بالا و همچنین مسیرهای مسطح و کم شیب موتور الکتریکی وارد مدار می شود

وی با بیان اینکه این خودروها تقریبا خودروهایی با موتور سوخت فسیلی محسوب می شوند، گفت: تاثیر این خودروها در کاهش آلودگی بسیار کم است و تنها خودروی هیبریدی پایه الکتریک و خودروی برقی برای کاهش آلودگی های زیست محیطی مناسب هستند که تعرف آنها نیز تغییری نکرده است‌. هیچ تعرفه ای ۱۰۰۰ برابر نشده است.

قناتی با اعلام اینکه هیچ تعرفه ای ۱۰۰۰ برابر نشده است، تصریح کرد: بیشترین تغیر مربوطه از ۵ به ۲۵ بوده است و با این اصلاح تعرفه، واردکنندگان به ورود خودروهای پاک و غیر آلاینده ترغیب پیدا کرده اند.

مدیر کل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان گفت: تقریبا تمامی خودروهای هیبریدی وارد شده در سال گذشته (بیش از ۸۰۰۰ دستگاه) با موتور بالای ۲۰۰۰ سی سی بوده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا