اخبارصنعت و معدنگوناگون

رشد نجومی واردات فرش و صنایع دستی

به گزارش صنعت کار به نقل از ایسنا، در هشت ماهه امسال واردات بخش صنعت بیش از ۲۶ میلیارد و ۳۶۳ میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۵.۳ درصدی را نشان می دهد. همچنین در بخش معدن با توجه به واردات ۱۲۹.۵ میلیون دلاری تا پایان آبان ماه سال جاری، شاهد رشد ۳۵.۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل در این حوزه هستیم.

طبق جدیدترین اطلاعات به دست آمده، در بخش واردات صنعتی به ترتیب فرش و صنایع دستی با رشد ۳۵۷ درصدی، دباغی و پرداخت چرم شامل چمدان، کیف دستی، زین و یراق و انواع پاپوش با رشد ۱۷۵.۴ درصدی و مبلمان و مصنوعات طبقه بندی نشده با رشد ۷۴.۹ درصدی بیشترین میزان واردات را در بخش صنایع به خود اختصاص داده اند.

این در حالی است که در ردیف واردات، سایر فعالیت های کسب و کار با رشد منفی ۹۵.۴ درصدی، ابزار پزشکی، اپتیکی و ابزار دقیق، ساعت های مچی و انواع دیگر ساعت با رشد منفی ۳۲.۴ درصدی و پوشاک، عمل آوردن و رنگ کردن پوست با رشد منفی ۲۰.۷ درصدی بیشترین میزان واردات صورت گرفته است.

همچنین در بخش واردات بخش معدن، واردات زغال سنگ و لیگنیت و زغال سنگ نارس (تورب) با رشد ۸۰.۳ درصدی، کانسارهای فلزی با رشد ۳۲.۳ درصدی و سایر محصولات معدنی طبقه بندی نشده با رشدی ۱۴.۴ درصدی روبرو شده اند.

در ذیل جدول واردات مربوط به بخش صنعت به تفکیک گروه‌ها طی هشت ماهه سال جاری و سال گذشته آورده شده است.

 

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا