اخباربانک و بیمهتاپویژه ها

شاخص بورس از ۲ میلیون واحد عبور کرد

به گزارش صنعت کار –  در جریان معاملات امروز بازار سرمایه شاخص بورس دقایقی قبل با ثبت رشد بیش از چهار هزار و ۱۸۸ واحدی از ارتفاع ۲ میلیون واحد گذر کرد.

این در حالی است که تا به این لحظه بیش از ۵۶۰ میلیون سهم و حق تقدم نیز به‌ارزشی افزون بر ۳۸۲ میلیارد تومان در ۴۷ هزار نوبت توسط معامله‌گران دست به دست شده است.

بیشترین اثر مثبت بر صعود و رکوردشکنی شاخص بورس هم تا به این لحظه توسط شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان و بین‌المللی توسعه صنایع و معادن غدیر رقم خورده است.

در نخستین روز کاری سال ۱۴۰۲ شاخص کل بورس با صعودی چشمگیر به مرز ۲ میلیون واحد رسید و شنبه پنجم فروردین ۱۴۰۲ با رشد بیش از ۳۷ هزار واحدی به عدد یک میلیون و ۹۹۸ هزار واحد رسید که از ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ بی‌سابقه بود.

بدین ترتیب شاخص کل بورس در روز شروع به کار خود در سال ۱۴۰۲ به بالاترین رقم ۳۱ ماه اخیر رسید. پیش از این در مرداد ۱۳۹۹ آن را تجربه کرده بود.

در دولت گذشته در سال ۱۳۹۹ با هدف رفع کسری بودجه دولت و فروش سهام شرکت‌های دولتی، رئیس‌جمهور وقت (حسن روحانی) مردم را به سرمایه‌گذاری در بورس دعوت کرد و پس از فروش سهام شرکت‌های دولتی با گران‌ترین رقم به مردم، بورس به حال خود رها شد که موجب سقوط سنگین آن و زیان میلیون‌ها سهامدار شد که با دعوت حسن روحانی وارد بورس شده بودند.

در دولت سیزدهم، از مداخله مستقیم در بورس و فریب سهامداران جلوگیری شده و بازار سهام به‌طور عمده بر مبنای ارزندگی سهام‌ شرکت‌ها و شرایط واقعی بازار پیش رفته است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا