اخباربانک و بیمهگوناگون

فروش اقساطي يک ميليون و 800 هزار واحد مسکن مهر

به گزارش صنعت کار، ابوالقاسم رحيمي انارکي­­ امروز 26 دي ماه در مراسم معرفي خود به تشريح بخشي از برنامه هاي خود براي آينده بانک مسکن پرداخت.

وي در ادامه به ­­بيان مهمترين اقداماتي که بانک مسکن در دستور کار آتي خود قرار داده است پرداخت و افزود: مهمترين اقدامي که در سال آتي خواهيم داشت اين است که دستاوردها را ارتقا دهيم. در همين راستا بر اساس­­­رهنمودهاي وزير راه و شهرسازي تکليفي که براي توسعه اي کردن بانک مسکن برعهده ما قرار دارد را پيگيري خواهيم کرد.

رحيمي انارکي ادامه داد: بر اساس مصوبه مجمع عمومي بانک مسکن قرار است بانک فعاليت هاي توسعه اي خود را گسترش دهد که در اين راستا، گام برمي داريم.

وي گفت: به منظور توسعه اي کردن بانک مسکن بايد بسترها و زيربناهايي فراهم شود و به همين دليل نيز کار دشواري پيش رو داريم که کمک اعضاي هيئت­­مديره را مي طلبد و همکاري و همفکري مي تواند شرايط و بسترها را براي توسعه اي شدن بانک مسکن و افزايش سرمايه بانک فراهم کند.

مديرعامل بانک مسکن تصريح کرد: علاوه بر فعاليت و تعهدي که در حوزه توسعه اي شدن بانک مسکن در دستورکار داريم فعاليت در حوزه بازآفريني شهري که شامل بافت هاي فرسوده و ناکارآمد شهري است نيز از جمله برنامه هاي مهمي است که در دستورکار قرار داده ايم.

رحيمي انارکي گفت: به منظور ابزارسازي و نهادسازي مناسب در حوزه بازآفريني شهري نيازمند اين هستم تا منابع بلندمدت و درعين حال ارزان قيمتي داشته باشيم که افزايش سرمايه بانک را مي طلبد. اميدواريم با خطوط اعتباري مهمي که در اختيار بانک مسکن قرار مي گيرد توان نقدي بانک افزايش يابد و اينکار با حمايت هاي دولت ميسر است.

وي از ديگر برنامه هاي بانک مسکن را تقويت ارتباط با شهرداري و شرکت عمران و بهسازي شهري ايران عنوان کرد.

مديرعامل بانک مسکن همچنين تاکيد کرد: در حال حاضر، عمده ترين مشکلي که در مورد مسکن مهر، بانک با آن مواجه است اين است که تاکنون يک ميليون و 800 هزار واحد مسکن مهر، فروش اقساطي شده است و در حدود 570 هزار واحد مسکن مهر معطل مانده است که همين مورد هم نقدينگي بانک را با مشکل مواجه کرده است که اميدواريم زودتر اين مشکل با مساعدت وزارت راه و شهرسازي و وزارت اقتصاد حل شود.

رحيمي انارکي تعيين تکليف مطالبات ارزش و مطالبات عادي بانک را از ديگر برنامه هاي پيش روي بانک مسکن برشمرد و گفت: بايد بهينه سازي در شعب بانک انجام شود که اينکار با کاهش تعداد شعب که از پيشنهادات وزير محترم راه و شهرسازي بود در دستور کار قرار خواهد گرفت.

مديرعامل بانک مسکن توجه به شايستگي بانوان و همچنين استفاده از نيروهاي اقليت را از ديگر برنامه ها عنوان کرد و گفت: به منظور نظارت و کنترل هاي داخلي در مساله پولشويي و تقويت آن نيازمند بانکداري متمرکز يا Core Banking هستيم.

وي درخواست هاي خود را از وزارت راه و شهرسازي در سه محور برشمرد و گفت: کمک و تعيين تکليف 570 هزار واحد مسکن باقي مانده مهر و کمک براي زنده کردن نقدينگي آنها، کمک به افزايش سرمايه بانک از­ طريق اختصاص اموال مازاد وزارتخانه و تاکيد بر اين قول که تمامي نقدينگي در حوزه توسعه اي مصرف شود. همچنين، در ارتباط با ETC تاکنون حدود 30 ميلياردتومان از سوي بانک هزينه شده و 500 هزار نفر تگ دريافت کرده اند که اميدواريم وزير محترم راه و شهرسازي مساعدت کنند و دستورات لازم را براي جلوگيري از خسران بانک مسکن صادر کنند.

رحيمي انارکي همچنين درخواست هاي خود از وزير اقتصاد را نيز 3 محور عنوان کرد و افزود: افزايش سرمايه بانک به 50 هزار ميليارد، کمک به بانک در خصوص اختلاف مالياتي سال 93 که کماکان تعيين تکليف نشده است و در نهايي کک به بانک در خصوص اختصاص يارانه مسکن مهر مربوط به عملکرد سال 95 درخواست ما از وزير محترم اقتصاد است.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا