اخبارصنعت و معدنگوناگون

فولادسازان بیش از 12.7 میلیون تن فولاد خام تولید کردند

به گزارش صنعت کار از شاتا، بر اساس جداول آماری ایمیدرو، واحدهای ذوب آهن اصفهان، چادرملو (طرح ثامن)، گروه ملی صنعتی فولاد ایران، فولاد آلیاژی، فولاد خراسان به همراه فولاد خوزستان، کاوه جنوب و مبارکه (سبا و هرمزگان) عملکرد این دوره را ثبت کردند.

برپایه داده های سازمان ایمیدرو، اسلب تولیدی واحدهای مزبور در 9 ماهه امسال به رقم هفت میلیون و 454 هزار و 275 تن رسید که 58.3 درصد از تولید فولاد خام (میانی) را به خود اختصاص داد.

همچنین میزان بلوم تولیدی در مدت این گزارش نیز به رقم سه میلیون و 135 هزار و 568 تن رسید که 24.5 درصد از میزان تولید فولاد خام را رقم زد.

علاوه براین سهم بیلت نیز در 9 ماهه 96 از سوی واحدهای مزبور به رقم 2 میلیون و 185 هزار و 661 تن رسید که 17.1 درصد از تولید این دوره فولاد خام را داشت.

ایران در سال 96 دستیابی به تولید 22 میلیون تن فولاد را پیش بینی کرده است که از این رقم 6 تا هشت میلیون تن راهی بازارهای صادراتی می شوند.

افق 1404 ظرفیت تولید فولاد کشور رقم 55 میلیون تن است که با تحقق آن پیش بینی شده ایران به جایگاه هفتمین فولاد ساز جهان برسد، جمهوری اسلامی اکنون چهاردهمین فولاد ساز دنیا محسوب می‌شود.

ظرفیت فعلی فولاد کشور حدود 30 میلیون تن اعلام شده که در هفت تا هشت سال آینده برای 25 میلیون تن باید ظرفیت سازی شود .

واحدهای بزرگ فولادسازی کشور در هشت ماهه امسال11 میلیون و 223 هزار و 10 تن فولاد خام تولید کردند که در همسنجی با پارسال 17 درصد رشد داشت.

در این مدت میزان صادرات وزنی فولاد خام و محصولات فولادی شرکت های بزرگ کشور نیز در مقایسه با پارسال 27 درصد رشد ثبت کرده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا