اخبارگوناگوننفت و پتروشیمی

قیمت نفت بالای 68 دلار در هر بشکه

به گزارش صنعت کار، از آنجایی‌که دلالان در میان کاهش تولید اوپک و افت فعالیت‌های حفاری در آمریکا بر روی افزایش قیمت نفت معامله می‌کنند، قیمت نفت آمریکا بار دیگر به بالاترین رقم از سال 2015 رسید اما برخی نسبت به افت یکباره قیمت‌ها هشدار دادند.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 35 سنت افزایش 68.13 دلار فروخته شد. نفت برنت در ساعات اولیه معاملات 68.27 دلار، بالاترین قیمت از می 2015 را که هفته گذشته ثبت کرده بود، بار دیگر ثبت کرد.

نفت خام آمریکا نیز با 46 سنت افزایش 62.19 دلار معامله شد. این نوع نفت در ساعات اولیه معاملات بالاتری قیمت از می 2015 برابر با 62.56 دلار را ثبت کرد.

فارس به نقل از رویترز آورده است که به گفته تاجران، عامل اصلی افزایش قیمت‌ها تزریق پول‌های سفته بازی به بازار نفت آتی بود.

تاجران توضیح دادند یک کاهش اندک در تعداد دکل‌های فعال نفتی آمریکا برای تولید نفت جدید قیمت نفت خام این کشور را تقویت کرد.

بر اساس اعلام بیکر هیوز، بزرگ‌ترین شرکت خدمات نفتی جهان اعلام کرد تعداد دکل‌های نفتی فعال آمریکا در هفته منتهی به 5 ژانویه 5 دکل کاهش یافت.

تعداد دکل‌های نفتی آمریکا به میزان چشمگیری بیشتر از 316 دکل در ژوئن 2016 است و انتظار می‌رود به زودی تولید نفت آمریکا از مرز 10 میلیون بشکه در روز بگذرد.

مت استنلی، دلال سوخت در دبی گفت: «تولید نفت آمریکا هنوز در حال افزایش است از اینرو مسلما این نشان می‌دهد که این سیستم بار دیگر کارآمدتر می‌شود.»

در آسیا، بزرگ ترین بازار مصرف نفت، نشانه‌هایی وجود دارد که علی‌رغم کاهش تولید نفت، ذخایر سوخت همچنان انباشته است.

پالایشگاه‌های آسیایی که در سال 2017 از حاشیه سود خوبی بهره بردند، در اکتبر گذشته میزان پالایش در انها به رکورد 23 میلیون بشکه در روز رسیده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا