اخبارصنعت و معدنگوناگون

موافقت دولت برای ایجاد شهر‌ک‌های صنعتی جدید توسط بخش خصوصی

به گزارش صنعت کار، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: توسعه و تکمیل زیرساخت‌های سخت افزاری و نرم افزاری در نواحی و شهرک‌های صنعتی موجود از اولویت های سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی است.

صادق نجفی در دومین گردهمایی معاونان فنی شرکت‌های استانی شهرک‌های صنعتی کل کشور که در پژوهشگاه مواد و انژی در مشکین دشت کرج برگزار شد، بیان کرد: اولین دلیل برگزاری این جلسه حمایت از سرمایه گذاری کارآفرینان و صاحبان سرمایه با توجه به زیرساخت‌های انجام شده در مجموعه شهرک‌های صنعتی است.
وی افزود: اکنون 960 شهرک و ناحیه صنعتی مصوب با 80 هزار واحد صنعتی در کشور وجود دارد.
نجفی با بیان اینکه زیرساخت‌های نادرست ما سبب کاهش بهره وری شده است، تصریح کرد: ما باید کاری را انجام دهیم که بستر سرمایه گذاری را برای سرمایه گذاران و کارآفرینان فراهم کند.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به اینکه اگر ما بتوانیم شرایط کشور را مساعد کنیم مردم ما آمادگی استفاده از کالای ایرانی را دارند ، گفت: اکنون نزدیک به 40 هزار واحد صنعتی در مجموعه شهرکهای صنعتی کشور وجود دارد.

ایجاد نواحی صنعتی روستایی با توجه به شرایط کم آبی در کشور
نجفی با اشاره به اینکه ساماندهی واحدهای تولیدی و ساخت و سازهای واحد تولیدی از اولویت‌های این سازمان است، تصریح کرد: با توجه به شرایط کم آبی کشور ایجاد نواحی صنعتی روستایی در راستای توسعه اشتغال و تولید در دستور کار است.

مجموعه شهرک‌های صنعتی باید به دنبال ایجاد درآمدهای پایدار برود
وی با اشاره به اینکه در حوزه صنایع کوچک باید هدایت، حمایت و نظارت انجام شود، ادامه داد: مجموعه شهرک‌های صنعتی باید به دنبال ایجاد درآمدهای پایدار باشد تا از این طریق به اهداف خود دست پیدا کنیم.
معاون وزیر صنعت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با اشاره به اینکه مقام معطم رهبری به 2 نکته توجه اکیدی دارد که آن دو معیشت و اشتغال است، بیان کرد: باید توجه ویژه ای به نقاط محروم شود.
نجفی با بیان اینکه خوشبختانه تفاهم نامه‌ای با محیط زیست در ارتباط با اداره امور فضای سبز و تصفیه خانه‌ها و کنترل فاضلاب و پساب با رعایت مسایل زیست محیطی در شهرک‌های صنعتی به عهده مجموعه شهرک‌ها است ، گفت: طرح اشتغال ضربتی ۴۵۰ هزار نفری در وزارت صنعت، معدن و تجارت هدفگذاری شده است که سهم این سازمان ایجاد ۸۰ هزار فرصت شغلی است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا