اخباربانک و بیمهگوناگون

نامه وزارت خارجه به اتاق ایران/ پروانه دمیربانک آذربایجان لغو شد

به گزارش صنعت کار، مدیرکل مشترک‌المنافع و قفقاز وزارت امور خارجه کشورمان در نامه‌ای به رییس اتاق ایران اعلام کرده است: بر اساس گزارش دریافتی از سفارت ایران در باکو، پروانه فعالیت دمیربانک جمهوری آذربایجان از ۲۳ دسامبر ۲۰۱۷ (شنبه ۲ دی ۱۳۹۶) لغو و کاپیتابانک آذربایجان به‌ عنوان بانک مسئول بازپرداخت مبالغ سپرده‌گذاران‌ نزد دمیربانک تعیین شده است.

برابر رویه جاری در جمهوری آذربایجان، سپرده‌گذاران در بانک‌های این کشور که فعالیت آنها به هر دلیلی تعلیق می‌شود، ۶۰ روز فرصت خواهند داشت تا نسبت وصول سپرده‌های خود از بانک جایگزین اقدام کنند.

در نامه غلامرضا باقری مقدم، به غلامحسین شافعی نیز تصریح شده است: که عملیات بازگرداندن سپرده‌ها توسط کاپیتابانک آذربایجان، از ابتدای فوریه ۲۰۱۸ (پنج‌شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۶) آغاز خواهد شد و سپرده‌گذاران نزد دمیربانک فقط ۶۰ روز برای دریافت پول خود مهلت دارند و درصورتی‌که در این مدت ۶۰ روز اقدام نکنند، پس‌ازآن حق قانونی برای طرح ادعای مالی یا حقوقی برای دریافت سپرده خود نخواهند داشت.

طبق اعلام مدیرکل مشترک‌المنافع و قفقاز وزارت امور خارجه، قبلاً در موارد مشابهی سپرده‌گذاران ایرانی به دلیل عدم انجام اقدام به‌موقع برای بازپس‌گیری سپرده‌های خود، متضرر شده‌اند و پیگیری‌ها نیز تاکنون نتیجه‌بخش نبوده است.

بر این اساس، چنانچه اشخاص حقیقی یا حقوقی ایرانی در دمیربانک آذربایجان حساب سپرده داشته باشند، لازم است برای جلوگیری از ضرر و زیان، اقدام لازم برای دریافت سپرده‌های خود از کاپیتابانک آذربایجان را در دستور کار قرار دهند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا