اخباربانک و بیمهصنعت و معدن

واکنش اتاق بازرگانی نسبت به منع بانک‌ها از مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری

به گزارش صنعت کار، غلامحسین شافعی شب گذشته در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در اتاق بازرگانی مشهد اظهار کرد: مدیریت صندوق های سرمایه گذاری از سوی بانک های کشور کاملا ممنوع شده و این یکی از مواردی بود که بخش خصوصی آن را دنبال می کرد تا بانک ها از بنگاه داری خارج شوند لذا این تصمیم موجب خوشحالی ما است.

وی ادامه داد: موسسه پژوهش اقتصاد کشاورزی اعلام کرده سهم صادرات کشاورزی از کل صادرات کشور به 13 درصد رسیده و 250 هزار هکتار زمین در کشور زیر کشت می رود. نکته قابل توجه این است که ایران 9 میلیون و 600 هزار هکتار اراضی آبی دارد و میزان صادرات محصولات کشاورزی آن 6.4 میلیارد دلار است.

رییس اتاق بازرگانی ایران افزود: ترکیه که پنج میلیون و 215 هزار هکتار اراضی آبی دارد صادرات محصولات کشاورزی اش 16.6 میلیارد دلار است و مالزی با 380 هزار هکتار اراضی آبی 25.5 میلیارد دلار محصولات کشاورزی صادر می‌کند.

شافعی همچنین یادآور شد که باید تبریک بزرگی به گمرک ایران و استان گفت، چون دو مقام شایسته در مبارزه با قاچاق آورده است و گمرک نخست دنیا شناخته شده است. همچنین ما در ارتباط با مبارزه با مواد مخدر بعد از ژاپن جای دوم را کسب کرده ایم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا