اخبارصنعت و معدنگوناگون

پس‌لرزه‌ دلار در “امین‌حضور”؛ برخی لوازم خانگی ۵ تا ۱۰ درصد گران شدند

به گزارش صنعت کار به نقل از تسیم، گزارش میدانی حاکی است، افزایش قیمت دلار طی هفته‌های اخیر بر قیمت برخی کالاها در بازار تأثیرگذار بوده است، به‌ویژه تولیدکنندگانی که حجم زیادی از مواد اولیه خود را از محل واردات تأمین می‌کنند قیمت تمام‌شده کالاهای خود را افزایش داده‌اند، به‌عنوان نمونه بازار این روزهای خرید و فروش لوازم خانگی در امین‌حضور همزمان با افزایش نرخ دلار شاهد افزایش 5 تا 10 درصدی قیمت‌ در برخی محصولات است.

البته تعدادی از شرکت‌ها که امکان افزایش قیمت محصولات خود را نداشتند به‌صورت غیرمحسوس تخفیفاتی را که قبلاً در فروش کالا می‌دادند، حذف کردند. برخی شرکت‌ها برای جذب مشتری تخفیفات دو تا 5 درصدی را در انواع محصولات خود درنظر گرفته بودند که تغییرات این روزهای بازار ارز و افزایش قیمت مواد اولیه باعث شده تا این تخفیفات را حذف کنند.

برخی دیگر از شرکت‌های لوازم خانگی که برای فروش محصولات خود طرح‌های اقساطی را لحاظ کرده بودند هم اقدام به حذف این طرح‌ها کرده و فقط به‌صورت نقدی کالاهای خود را به‌فروش می‌رسانند.

محمدی یکی از فروشندگان لوازم خانگی در همین ارتباط گفت: قبلاً کارخانجات تولیدکننده و شرکت‌های واردکننده کالاهای خود را به‌صورت اعتباری در اختیار بنکداران و فروشندگان قرار می‌دادند که با این اوضاع بازار، کالاهای خود را به‌صورت نقدی و یا مدت بسیار کم به‌فروش می‌رسانند.

وی با بیان رونقی در خرید و فروش کالا وجود ندارد، افزود: با توجه به ماه‌های پایانی سال و نیاز جدی فروشندگان به نقدینگی با مشکل عدم نقد شدن چک‌های خود روبه‌رو هستیم.

این فروشنده لوازم خانگی تأکید کرد: بازار این روزها به کما رفته است و هیچ کس پاسخگو نیست.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا