خودرو

گرانی 9 میلیون تومانی گروه پژو/ افزایش قیمت در بازار خودرو ادامه دارد

به گزارش صنعت کار، سعید موتمنی- رییس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران با اشاره به نزدیک شدن بازار شب عید خودروها اظهار کرد: طی هفته های گذشته قیمت خودرو سوزوکی که پیش از این با قیمت مصوب 147 و 150 میلیون تومان معامله می شد، طی روزهای اخیر با قیمت 180 میلیون تومان معامله می شود.

به گفته او، در حال حاضر اختلاف قیمت خودروهای بالای 50 میلیونی از چهار تا 30 میلیون تومان رسیده است.

موتمنی افزود: در حال حاضر خودرو ساندرو استپ وی که باید با قیمت مصوب 55 میلیون و 700 هزار تومان به فروش برسد، به قیمت 67 میلیون تومان و با اختلاف قیمت 11 میلیون تومان معامله می شود.

او ادامه داد: قیمت ساندرو معمولی با قیمت مصوب 49 میلیون و 900 هزار تومان، با اختلاف قیمت شش میلیون تومانی به میزان 56 میلیون و 500 هزار تومان به فروش می رود.

به گفته رییس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران ، همچنین قیمت خودرو مزدا 3 گروه بهمن تا 150 میلیون معامله می شود.

او ادامه داد: به نظر می رسد دلیل اصلی افزایش قیمت خودروها در ماه های اخیر، عرضه کم این خودروها توسط شرکت ها است که باید در کنار نظارت شوای رقابت کنترل شوند.

در بازار خودروهای داخلی چه خبر است؟

به گفته موتمنی، در بازار خودروهای داخلی که این روزها با جای خالی نظارت شورای رقابت دست و پنجه نرم می کند، اختلاف قیمتی حدود 9 میلیون تومانی را تجربه کرده است.

او افزود: اکنون پژو405 GLX که قیمت آن ها تا ماه ها 31 میلیون و 500 هزار تومان بود، به قیمت 33 میلیون و 500 هزار تومان معامله می شود. همچنین پژو SLX نیز با اختلاف قیمت یک میلیون و 800 هزار تومانی حدود 35 میلیون و 300 هزار تومان معامله می شود.

به گفته او، خودرو سمند LX نیز با قیمت مصوب 30 میلیون و 300 هزار تومان، با اختلاف چهار میلیون تومانی معامله می شود.

رییس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران تصریح کرد: در حال حاضر خودرو سمند EF7 با قیمت مصوب شرکت 32 میلیون تومان با اختلاف پنج میلیون تومانی به مبلغ 37 میلیون تومان به فروش می رود.

او ادامه داد: اکنون خودرو پژو پارس با قیمت مصوب 37 میلیون و 900 هزار تومان، به مبلغ 42 میلیون تومان معامله می شود.

به گفته موتمنی، پژو 206 تیپ 2 با قیمت مصوب 33 میلیون و 700 هزار تومان، با افزایش سه میلیون تومانی و به مبلغ 36 میلیون تومان معامله می شود. همچنین پژو تیپ5 نیز که ماه ها با قیمت مصوب 38 میلیون تومان است، حدود 42 میلیون تومان معامله می شود.

او افزود: خودرو پژو 207 دنده ای نیز با قیمت مصوب 24 میلیون و 800 هزار تومان، به مبلغ 47 میلیون تومان معامله می شود.

موتمنی تاکید کرد: محصولات گروه سایپا نیز با افزایش قیمت حدود دو تا چهار میلیون تومانی همراه شده است.

منبع: خودروکار
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا