اخباربانک و بیمهبرترصنعت و معدنویژه ها

با بیمه باربری ملت، بار خود را با خاطری آسوده حمل کنید

هفتمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ و نقل، لجستیک و صنایع وابسته از دوشنبه 27 آذرماه آغاز و بیمه ملت با ارائه محصولات متنوع خود از جمله بیمه باربری، حضوری فعال در این نمایشگاه خواهد داشت.

به گزارش صنعت کار –  این شرکت که رکورد توانگری مالی در تاریخ صنعت بیمه کشور را از آن خود کرده، همواره در طول یک سال گذشته حضوری اثرگزار در رخدادهای نمایشگاهی کشور داشته و حالا قرار است در هفتمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ و نقل، لجستیک و صنایع وابسته نیز محصولات متنوعی را به علاقه‌مندان و بیمه‌گزاران معرفی کند.

یکی از محصولات قابل توجه بیمه ملت بیمه باربری است. از قدیم گفتند «بار کج به مقصد نمی‌رسه»، اما همیشه بار کج نیست که به مقصد نمی‌رسد. گاهی یک حادثه در زمان حمل و نقل، می‌تواند آسیب جدی به بار شما وارد کند و خسارت زیادی به بار بیاورد.

بیمه باربری بیمه ملت، برای حمایت از فعالان حوزه حمل و نقل طراحی شده تا واردکنندگان، صادرکنندگان، شرکت‌های حمل و نقل داخلی و بین‌المللی، شرکت‌های بازرگانی و ترخیص‌کاران، تولیدکنندگان، توزیع‌کنندگان و صاحبان کالا که قصد انتقال کالایشان را از یک منطقه به منطقه دیگری دارند، بتوانند با خیالی آسوده به فعالیت خود بپردازند.

بیمه باربری شامل سه گروه اصلی باربری داخلی، باربری وارداتی-صادراتی و باربری ترانزیت است.

بیمه باربری داخلی

در بیمه باربری داخلی که مبدا و مقصد این بیمه‌نامه داخل کشور است، در کنار پوشش‌های اصلی، پوشش‌های اضافی مسئولیت راننده، بارگیری و تخلیه، برخورد کالا با اجسام خارجی، پرت شدن کالا از روی وسیله نقلیه، ریزش کوه و سرقت کل کالا با وسیله نقلیه هم به بیمه‌گذاران ارائه می‌شود.

بیمه باربری داخلی می‌تواند به صورت موردی برای هر بارنامه صادر شود و یا به صورت قراردادی، به صاحبان کالا و مؤسسات حمل و نقل داخلی که نیازمند تحت پوشش قرار دادن محموله‌های متعدد در هر روز هستند، ارائه شود.

بیمه باربری وارداتی-صادراتی

در بیمه‌ وارداتی-صادراتی، مبدا بیمه‌نامه‌های وارداتی خارج از کشور و مقصد آن داخل کشور است اما مبدا بیمه‌نامه صادراتی داخل کشور و مقصد آن خارج از کشور است. خطرات تحت پوشش این بیمه‌نامه یکی از کلوزهای C ,B ,A و همچنین C به انضمام عدم تحویل (C+) انستیتو بیمه‌گران لندن است که جزئیات آن طبق آیین‌نامه شماره 79 بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

بیمه باربری ترانزیتی

در بیمه‌ باربری ترانزیتی که مبدا و مقصد حمل، داخل کشور نیست، خطرهای تحت پوشش این بیمه‌نامه مشابه بیمه باربری وارداتی-صادراتی است.

بیمه باربری ترانزیتی شامل دو گروه عبوری و غیر عبوری است که بیمه‌ باربری ترانزیتی عبوری برای کالاهایی است که از داخل کشور ایران عبور کند و بیمه‌ باربری ترانزیتی غیر عبوری برای کالاهایی است که از داخل کشور ایران عبور نکنند.

همچنین بیمه مسئولیت متصدیان حمل و نقل زمینی داخلی و مسئولیت متصدیان حمل و نقل جاده ای بین‌المللی (CMR) که مسئولیت حمل کنندگان را درقبال صاحبان و یا فرستندگان کالا را تحت پوشش قرار می‌دهد نیز، در اداره بیمه باربری بیمه ملت تحت پوشش قرار خواهد گرفت.

مشتریان و علاقه‌مندان می‌تواند برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق مراجعه به آدرس سایت بیمه ملت؛ (melat.ir) و یا هر یک از نمایندگان بیمه ملت در محل زندگی خود تماس گرفته و این بیمه‌نامه را تهیه کنند.

بیمه ملت در غرفه 104 سالن شبستان مصلی امام خمینی (ره) از ساعت 10 الی 18 روزهای دوشنبه 27 لغایت چهارشنبه 29 آذرماه میزبان حاضران در هفتمین نمایشگاه بین‌‍‌المللی حمل و نقل، لجستیک و صنایع وابسته است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا