اخبارصنعت و معدن

بهره برداری ۹ طرح اساسی تا پایان سال مالی جدید

به گزارش صنعت کار،غلام رضا سلیمانی گفت: یکی دیگر از اقدامات صدرتامین در سال جاری بومی سازی قطعات و مواد است. البته در این مسیر ۳۰ قطعه وارداتی که نیازمند ارز برای واردات بودند از سوی جوانان نخبه بومی سازی خواهد شد و علاوه بر آن در بخش فناوری قصد داریم اقدامات مؤثری انجام دهیم به نحوی که به کمک افراد تربیت شده و با راه اندازی اتاق فکری در این زمینه در سال جاری تکمیل زنجیره ارزش محصولات شرکت ها را پیگیری کنیم.

متن کامل پیام به شرح ذیل است؛

ملت عزیز ایران
خانواده بزرگ صدر تامین
سلام علیکم؛
هفته اول شهریور ماه، که با نام و یاد شهیدان والا مقام”رجایی” و ” باهنر” مزین و هفته دولت نامگذاری شده فرصتی برای سرمشق قراردادن راه، روش و منش این عزیزان در زمینه خدمت رسانی بی منت و خالصانه به مردم است. بی‌تردید در سالی که از سوی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی سال “جهش تولید” نامگذاری شده است، تمام مسئولان و مدیران باید با تأسی از ویژگی‌های والای اخلاقی و رفتاری شهدای دولت و منش آنان، در راستای سربلندی و عزت ایران اسلامی و جامه عمل پوشاندن به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با محوریت شعار امسال، گام بردارند.
برادران و خواهران
شرکت سرمایه گذاری صدرتامین وابسته به شستا در پاسخ به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر جهش تولید و دستورات ریاست جمهوری و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر به سرانجام رساندن پروژه های نیمه تمام براساس برنامه ریزی های انجام شده تا پایان سال مالی جدید، ۹ طرح اساسی با اشتغالزایی ۵۰۰ نفر و سرمایه گذاری ۱۰۰۰ میلیارد تومان از شرکت سرمایه گذاری صدر تامین به بهره برداری خواهد رسید.
صدرتامین با درک تغییر پاردایم های جهانی نگرشی جدیدی به معدن و صنایع معدنی دارد و از این رو نخستین شتاب‌دهنده حوزه معدن و صنایع معدنی را با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری افتتاح کرد. رسالت این شتاب‌دهنده حمایت از استارتاپ ها و ایده های نو در بخش معدن و صنایع معدنی است. صدر تامین نگاه ویژهای به هوشمندسازی معادن، معدنکاری نوین، توجه به عناصر استراتژیک ملی و … دارد و دیگر شرکت های وابسته نیز در این مسیر اقدامات لازم و همکاری قابل توجهی خواهند داشت.
همچنین یکی دیگر از اقدامات صدرتامین در سال جاری، بومی سازی قطعات و مواد است. البته در این مسیر ۳۰ قطعه وارداتی که نیازمند ارز برای واردات بودند از سوی جوانان نخبه بومی سازی خواهد شد و علاوه بر آن در بخش فناوری قصد داریم اقدامات مؤثری از جمله تربیت نیروی انسانی، ارتقاء تکنولوژی، تولید با ارزش افزوده را در دستور کار قرار دهیم.
در راستای کاهش هزینه های هلدینگ در سال مالی 1399 این شرکت کاهش ۲۱ درصدی هزینه های مالی و ۱۵ درصدی هزینه های عملیاتی را نسبت به سال مالی 1398 به ثبت رساند و درمجمع عمومی سالیانه اعلام کرد که سود خالص تاصیکو در سال مالی 1399 نسبت به مدت مشابه سال پیشین از عدد 592 به 1792 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده که بیانگر رشد سه برابری است.
تاصیکو از نمادهای اطمینان بخش و موثر در بازار سرمایه است و عملکرد یک ساله اخیر همکاران ما در ستاد موجب شده ارزش پرتفوی بورسی تاصیکو با رشد ۷۴۰ درصدی از ۷۴۰۰ میلیارد تومان به ۶۲۰۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کند.
نهایتا شرکت سرمایه گذاری صدر تامین براساس سیاست های دولت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی اقدام به تدوین برنامه های راهبردی و استراتژی های متناسب برای عملیاتی کردن آنها و تعریف مجموعه پروژه های ستادی و عملیاتی در شرکت های تابعه کرده است که در این راستا اقدامات لازم در دستور کار دارند.
اینجانب در پایان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام دولت، به ویژه شهیدان رجایی و باهنر، هفته دولت را به مدیران و مسئولان و کارمندان دستگاه های مختلف به ویژه مدیران وکارکنان و کارگران زحمت کش خانواده بزرگ صدر تامین تبریک عرض می کنم و توفیق روزافزون این عزیزان را در ارایه خدمات شایسته به کشور و مردم عزیزمان از درگاه ایزد منان مسئلت دارم.

غلام رضا سلیمانی

 

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا