اخبارصنعت و معدنویژه ها

حذف تعرفه 230 محصول در تجارت بین ایران و اندونزی

به گزارش صنعت کار – شبکه تلویزیونی الجزیره به جزئیات توافقی که قرار است در سفر رئیس جمهور کشورمان به اندونزی با رئیس جمهور این کشور امضاء شود اشاره کرد.

حذف تعرفه  230 محصول در تجارت بین ایران و اندونزی

الجزیره اعلام کرد که توافق تجارت ترجیحی که پیش از این حداقل هفت جلسه بین مسئولان دو کشور در این باره برگزار شده قرار است در این سفر بین روسای جمهور دو کشور نهایی و امضاء شود.

ایران یکی از بزرگترین شریک تجاری اندونزی است و حجم تجارت بین دو کشور 250 میلیون دلار در سال است که ایران را بین 20 کشور مهم دارای مبادله تجاری قرار داده و این رقم اندک است و قرار است حجم تجارت افزایش یابد.

در این سفر برای دو کشور مهم است که هر دو بتوانند از بازار همدیگر و از بازارهای منطقه استفاده کنند، اندونزی از ایران برای رسیدن به بازار خاورمیانه و اندونزی هم از ایران برای رسیدن به بازار شمال شرق آسیا و آسیا اقیانوسیه استفاده خواهد کرد.

الجزیره اعلام کرد که قرار است در این سفر تعرفه تجارت 230 محصول بین دو کشور حذف شود که از اقلام کشاورزی و غذایی تا مواد دارویی و نساجی را شامل می شود.

محور اصلی مذاکرات آنطور که الجزیره اعلام کرده مباحث اقتصادی و تعمیق روابط دو کشور خواهد بود اما مسائل سیاسی هم در دستور کار مذاکرات دو طر ف قرار دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا