اخبارصنعت و معدنویژه ها

تولد «موجان» با وجود تمام مشکلات/ حتی یک ریال تسهیلات نگرفتیم

بهزاد رحیمی دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در افتتاحیه کارخانه تولید فرآورده‌های پروتئینی صنایع غذایی «موجان» گفت: گسترش فعالیت مواد غذایی که به عنوان دومین صنعت غیرنفتی در کشور مطرح است، می‌تواند به ما کمک زیادی کند.

به گزارش خبرنگار صنعت کار، با حضور چهره‌هایی سیاسی و اقتصادی از جمله نمایندگان مجلس و فعالان حوزه اقتصادی برگزار شد.

امیر جوشقانی مجری این برنامه در ابتدا گفت: در آیین افتتاحیه این فرصت را داریم که میزبان شما باشیم و این کارخانه تولید فرآورده‌های پروتئینی را افتتاح کنیم. اگرچه مشکلات اقتصادی در ایران زیاد شده اما همچنان می‌شود با یک استکان چای هم خوش بود.

سپس سروش سردشتی مدیرعامل شرکت صنایع غذایی «موجان» روی صحنه آمد و عنوان کرد: شرکت موجان با همت نسل اول این مجموعه که بیش از ۳۰ سال برای این مملکت زحمت کشیدند راه‌اندازی شد، این کارخانه دو بازوی اصلی دارد؛ برای مثال ما افتخار این را داریم که بیش از ۱۰۰ پروژه در زمینه تسویه آب را انجام داده‌ایم و بیش از ۱۰ طرح ملی را به سرانجام رساندیم. من به عنوان نسل دوم این شرکت اینجا هستم و باید بگویم «موجان» پنج خط تولیدی دارد که بخش‌هایی همچون فرآورده‌های سوخاری، سوسیس و… را شامل می‌شود. باید بگویم افتخار ما این است که در موجان زیرساختی فراهم و باعث شده در این زمینه جزو چند مجموعه اصلی باشیم. پس امیدوارم با حمایت مردم و همکاران جوان این مسیر پر برکت ادامه داشته باشد.

وی گفت: این مجموعه بدون استفاده از حتی یک ریال تسهیلات ساخته شده است و باید عنوان کنم ما یک سال پیش آمادگی بهره‌برداری این مجموعه را داشتیم اما سال قبل دچار مانع‌تراشی های متعدد شدیم با این حال روزی که تصمیم گرفتیم فعالیت اقتصادی داشته باشیم، تلاش کردیم تا در این مسیر موفق شویم. ضمن اینکه ما در فرآیند گرفتن مجوزها موانع متعدد را رد کردیم با این حال امروز باعث مسرت همکاران ماست که این مسیر صعب‌العبور را پشت سر گذاشتیم.

در ادامه بهزاد رحیمی دبیر کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی هم پشت تریبون قرار گرفت و اظهار کرد: افتتاح این مجموعه را تبریک می‌گویم جدا از فرآیندی که برای راه‌اندازی موجان توسط آقای سردشتی در اینجا مطرح شد، باید بگویم گلایه او قابل قبول بود. ما باید با اهتمام بیشتری در این سالی که به نام رشد هم مزین شده کار کنیم و همه دستگاه‌ها باید پیشقدم باشند. حوزه صنایع غذایی حوزه مهمی است، گسترش فعالیت مواد غذایی که به عنوان دومین صنعت غیر نفتی در کشور مطرح است، می‌تواند به ما کمک کند. پس اگر حمایت‌ها در زمینه قانون‌گذاری انجام شود می‌توانیم جایگاه خوبی در زمینه تولید و صادرات در خاورمیانه داشته باشیم. اگر فعالان صنایع غذایی بتوانند کشورهای همسایه را جامعه هدف خود قرار دهند می‌توانند موفق باشند چون ما در همسایگی خود ۴۰۰ میلیون جمعیت داریم. 

*اهمیت جلوگیری از اتلاف مواد غذایی در حد فاصل تولید تا تبدیل

وی گفت: متاسفانه در حد فاصل تولید محصولات کشاورزی و تبدیل آن به مواد غذایی حدود ۳۰ درصد اتلاف مواد داریم و امیدوارم در این مورد هم کاهش هزینه داشته باشیم. امیدوارم مجموعه موجان در زمینه جذب و استفاده از نیروهای محلی و بومی هم کوشا باشد.

در پایان این مراسم با حضور مهمانان و جمعی از اهالی رسانه بخش‌های مختلف کارخانه تولیدات فرآورده‌های پروتئینی شرکت صنایع غذایی «موجان» افتتاح شد و مورد بازدید قرار گرفت.

گفتنی است داوود فریدفر معاون امور جوانان انجمن فرهنگسازی و توسعه اقتصاد مقاومتی، مصطفی رهگذر رییس شهرک صنعتی صفادشت، جابر کریمی فرماندار صفادشت،حجت الاسلام و المسلمین مهدی خوبرو امام جمعه صفادشت، مسعود محمدزاده عضو هیات مدیره شرکت «موجان» و… از جمله چهره‌های سیاسی و اقتصادی حاضر در این مراسم بودند

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا