صنعت کار » رشد15 درصدی تولید شمش فولادی

در پنج ماهه امسال محقق شد؛

رشد۱۵ درصدی تولید شمش فولادی

 تولید شمش فولادی در 9 واحد بزرگ فولادسازی کشور در پنج ماهه نخست امسال با رشد 15 درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال به رقم هفت میلیون و 850 هزار و 602 تن رسید.

به گزارش “صنعت کار” و برپایه جداول آماری فولاد سازان بزرگ کشور، فولاد مبارکه، صبا، هرمزگان، خوزستان، ذوب آهن، شمش آلیاژی، کاوه جنوب، خراسان و چادرملو یزد در مجموع در مرداد ماه امسال با یک میلیون و ۵۶۴ هزار و ۴۰۳ تن تولید شمش فولادی در مقایسه با مرداد ماه ۹۶ رشد ۱۶ درصدی را در تولید شمش فولادی ثبت کردند.
همچنین در زمینه محصولات فولادی واحدهای مبارکه، هرمزگان، صبا، ذوب آهن اصفهان، آذربایجان، خراسان، فولاد آلیاژی، نورد و لوله اهواز، گروه ملی صنعتی فولاد، فولاد اکسین و ورق خودرو چهارمحال و بختیاری در مجموع در پنج ماهه سال ۹۷ با رشد هشت درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، چهار میلیون و ۶۳۴ هزار و ۹۵۲ تن تولید داشتند.
فولاد سازان یاد شده، مجموع تولید محصولات خود را در مرداد ماه امسال به رقم ۹۱۶ هزار و ۶۲۳ رساندند که در مقایسه با ماه مشابه در سال ۹۶ افت سه درصدی را نشان می دهد.
بیشترین شمش فولادی تولیدی در پنج ماهه امسال مربوط به فولاد مبارکه با رقم ۲ میلیون و ۷۹۲ هزار و ۹۵۵ تن بود که در مقایسه با پنج ماهه نخست پارسال رشد هفت درصدی داشت.
کمترین میزان شمش فولادی به تولید رسیده در این دوره پنج ماهه مربوط به فولاد آلیاژی یزد به میزان ۱۷۲ هزار و ۲۸۶ تن بود که نسبت به عملکرد پنج ماهه نخست سال ۹۶ خود، به میزان هفت درصد کاهش یافت.
آهن اسفنجی تولیدی ۱۴ واحد فولاد سازی کشور در مدت پنج ماهه امسال به رقم هشت میلیون و ۹۸۴ هزار و ۱۴۷ تن رسید که در مقایسه با دوره مشابه در سال گذشته رشد ۱۴ درصدی را نشان می دهد.
واحدهای یاد شده در مرداد ماه امسال در مجموع یک میلیون و ۸۴۶ هزار و ۸۴ تن آهن اسفنجی تولید و نسبت به مرداد ماه پارسال رشد ۱۹ درصدی را ثبت کردند.
بیشترین آهن اسفنجی تولیدی در مدت این گزارش مربوط به فولاد مبارکه با رقم ۲ میلیون و ۹۹۶ هزار و هفت تن بود هرچند که در مقایسه با دوره مشابه سال ۹۶ افت سه درصدی داشت.
همچنین از نظر کمترین تولید آهن اسفنجی در بین فولاد سازان، صبا فولاد در پنج ماهه ۱۷ هزار و ۲۹۹ تن تولید داشت.
امسال قرار است میزان تولید شمش فولادی کشور به رقم ۲۴ میلیون تن برسد که نسبت به عملکرد سال ۹۶ رشد بیش از ۲ میلیون تنی خواهد داشت.
پارسال تولید شمش فولادی کشور بالغ بر ۲۱٫۸ میلیون تن شد که از این رقم بیش از ۶ میلیون تن صادر شد و مجموع زنجیره فولاد صادراتی از رقم ۹ میلیون تن فراتر رفت.
بنا به این گزارش، براساس سند چشم انداز ۱۴۰۴ ظرفیت تولید فولاد رقم ۵۵ میلیون تن پیش بینی شده و انتظار می رود میزان تولید به ۵۱ تا ۵۲ میلیون تن برسد.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات