اخباربانک و بیمهویژه ها

اطلاعیه سپرده‌گذاری مرکزی برای وراث متوفیان سهام عدالت

سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام‌کرد: سامانه میراث برای ثبت نام وراث متوفیان سهام عدالتی که بعد از ۳۱ تیرماه ۱۳۹۹ فوت کرده‌اند، هنوز بازگشایی نشده است.

به گزارش صنعت کار – از از سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، مطابق با مصوبه شورای عالی بورس از آنجایی‌ که مالیات بر دارایی مشمول متوفیان سهام عدالت بعد از تاریخ ۳۱ تیر ۱۳۹۹ می‌شود. این شرکت در تلاش برای ایجاد بستر مناسب غیرحضوری برای پرداخت مالیات است و به محض حصول نتیجه نهایی از سازمان امور مالیاتی کشور، اطلاع‌رسانی مقتضی در این زمینه انجام خواهد شد.

در حال حاضر تا اطلاع ثانوی فقط برای متوفیان با تاریخ فوت پیش از ۳۱ تیر ۱۳۹۹ که سهام عدالت غیرمستقیم داشتند، امکان تشکیل پرونده تقسیم سهام عدالت در دفاتر شرکت های کارگزاری و بانک‌های منتخب وجود دارد.

بر اساس این گزارش، هم اکنون سامانه میراث برای متوفیان سال‌های ۱۳۸۴ تا ۳۱ تیرماه ۱۳۹۹ سهام عدالت بازگشایی شده تا فرایند انتقال سهام به وراث تسریع یابد.

مراجعه وراث به کارگزاری‌ها و چهار بانک منتخب

همچنین همه فرایند ثبت نام در سامانه میراث در شعب شرکت‌های کارگزاری و بانک‌های منتخب رایگان بوده و وراث نیازی به پرداخت وجه ندارند.

بر اساس آخرین اطلاعات شرکت سپرده گذاری مرکزی، بیش از سه میلیون و ۷۰۰ هزار سهامدار سهام عدالت از سال ۱۳۸۴ فوت کرده اند که یکی از وراث متوفیان سهام عدالت می تواند با مراجعه به ۶ هزار شعبه دفاتر شرکت‌های کارگزاری و یا بانک‌های منتخب از جمله ملی ایران، ملت، پارسیان و تجارت فرایند انتقال سهام را انجام دهد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا