اخبارراه و ساختمان

جدید ترین کاربرد دستگاه لبه چسبان

به گزارش صنعت کار، دستگاه لبه چسبان  دستگاهی کاربردی که  به محبوبیت بسیاری دست پیدا کرده است . این دستگاه که عمدتا در دنیای کابینت سازان مورد استفاده قرار میگیرد به نوعی اچارفرانسه انها است . از این دستگاه در دنیای مبل و مان و کابینت سازی به عنوان ابزاری برای چسباندن لبه های پلیمری استفاده میکنند. قدیم تر ها زمانی که استفاده از این دستگاه باب نبود  نوارهای پلیمری و چسبی را دور تا دور چوب کار میکردند تا اولا عمر بیشتری از ان استفاده کنند دوما زیبایی بیشتری داشته باشد اما مشکل اساسی این  نوع از چسباندن لبه زمان زیادی بود که باید برای ان اختصاص میدادند.  این نوار ها هرچقدر که زیبا بودند اما زمان زیادی برای تولید انها استفاده میشد و چندان صرفه اقتصادی نداشته اند .  درحقیقت نوارهای اطویی یا پشت چسب دار که سیستم قدیمی لبه چسباندن بود زیبا بود اما وقت گیر و گران . حال بعد از پیشرفت تکنولوژی  دستگاه لبه چسبان جایگزین ان شده است . این دستگاه سریع  کم هزینه است در نتیجه محبوبیت زیادی میان فنی کاران پیدا کرده است . حال سوال این است که اول از همه دستگاه لبه چسبان چیست و درمرحله دوم به شما توضیح میدهیم که جدیدترین کاربرد دستگاه لبه چسبان چیست.

دستگاه لبه چسبان چیست ؟

دستگاه لبه چسبان دستگاهی است که عمدتا توسط کابینت کار ها و چوب کار ها مورد استفاده قرار میگیرد . همانطور که که کمی قبل تر اشاره کردم چوب کاران عمدتا از این دستگاه برای جوش دادن لبه های پلیمری استفاده میکنند و اگر هم ما بخواهیم خیلی بهتر کاربرد دستگاه لبه چسبان را متوجه شویم بهتر است اول به کاربرد ان بپردازیم .

کابرد دستگاه لبه چسبان چیست ؟

چوب کاران و به خصوص کابینت کاران برای ساخت قطعات به هم متصل ام دی اف و چوب نیاز به دستگاه لبه چسبان دارند . پس از انجام برشکاری  قطعه های چوبی به دست امده لبه های تیز و خشنی دارند که هم از لحاظ زیبایی مشکلاتی را ایجاد میکند و هم از نظر مقاومت در حالت اتصال نیز وضعیت جالبی ندارند .پس همانطور که احتمالا حدس زدید دستگاه لبه چسبان وظیفه دارد قطعات چوبی یا پلیمری را به صورت زیبا  مقاوم و سریع به هم بچسباند .