صنعت کار » واکنش اتاق بازرگانی نسبت به منع بانک‌ها از مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری

واکنش اتاق بازرگانی نسبت به منع بانک‌ها از مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری

رییس اتاق بازرگانی ایران در واکنش به منع بانک‌ها از مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری تصریح کرد: خروج بانک‌ها از بنگاه داری یکی از خواسته‌های بخش خصوصی بود که محقق شد.

به گزارش صنعت کار، غلامحسین شافعی شب گذشته در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در اتاق بازرگانی مشهد اظهار کرد: مدیریت صندوق های سرمایه گذاری از سوی بانک های کشور کاملا ممنوع شده و این یکی از مواردی بود که بخش خصوصی آن را دنبال می کرد تا بانک ها از بنگاه داری خارج شوند لذا این تصمیم موجب خوشحالی ما است.

وی ادامه داد: موسسه پژوهش اقتصاد کشاورزی اعلام کرده سهم صادرات کشاورزی از کل صادرات کشور به ۱۳ درصد رسیده و ۲۵۰ هزار هکتار زمین در کشور زیر کشت می رود. نکته قابل توجه این است که ایران ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار هکتار اراضی آبی دارد و میزان صادرات محصولات کشاورزی آن ۶٫۴ میلیارد دلار است.

رییس اتاق بازرگانی ایران افزود: ترکیه که پنج میلیون و ۲۱۵ هزار هکتار اراضی آبی دارد صادرات محصولات کشاورزی اش ۱۶٫۶ میلیارد دلار است و مالزی با ۳۸۰ هزار هکتار اراضی آبی ۲۵٫۵ میلیارد دلار محصولات کشاورزی صادر می‌کند.

شافعی همچنین یادآور شد که باید تبریک بزرگی به گمرک ایران و استان گفت، چون دو مقام شایسته در مبارزه با قاچاق آورده است و گمرک نخست دنیا شناخته شده است. همچنین ما در ارتباط با مبارزه با مواد مخدر بعد از ژاپن جای دوم را کسب کرده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

کرمان موتورخودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدماتعصر خدمات