صنعت کار » فاجعه بزرگ در کمین صنعت ساختمان با حذف آزمایش های تیرچه

فاجعه بزرگ در کمین صنعت ساختمان با حذف آزمایش های تیرچه

رییس انجمن سازندگان مسکن وساختمان با تاکید براینکه تنها راه افزایش ایمنی و کیفیت ساختمانها بهره گیری از مجریان صاحب صلاحیت است، هشدار داد: حذف برخی آزمایشات محصولات ساختمانی باعث شده با فاجعه بزرگی در صنعت ساختمان مواجه شویم.

به گزارش صنعت کار، رییس انجمن سازندگان مسکن وساختمان اظهار کرد: با توجه به گسلهای شهر تهران و جمعیت بسیار بالای این شهر و تجمیع مراکز اداری ،سیاسی، تجاری در این شهر کیفیت ساخت و ساز بیش از بسیاری از شهر ها در تهران مهم است.

وی گفت: ولی متاسفانه شاهد آن هستیم اکثر ساخت و ساز ها در شهر تهران توسط افراد فاقد صلاحیت و بدون صدور شناسنانه فنی در حال انجام است و این فرآِیند باعث پایین آمدن کیفیت ساختمانها و کم شدن عمرآنها و آسیب پذیری بسیار بالای ساختمانها ‌شده است .

وی با یادآوری این موضوع که سالانه میلیاردها تومان سرمایه به خاطر نبود افراد دارای صلاحیت و مهارت فنی و عدم استفاده از مصالح استاندارد در پروژه های ساختمانی از بین می رود و به راحتی عده ای با جان و مال مردم بازی می کنند تاکید کرد:قانونگذار برای ارتقا کیفیت ساختمان ها و ایمن شدن آنها وجلوگیری از پایمال شدن حقوق مصرف کننده نهایی به خوبی استفاده سازندگان و مجریان دارای صلاحیت را در قانون آورده است ولی متاسفانه این قانون به صورت کامل اجرا نمی شود و همین امر باعث شده کیفیت ساخت و سازها در شهر تهران به پایین ترین حد استاندارد های جهانی برسد.

سعادت گفت: تنها راه حفظ جان و مال مردم استفاده از افراد حقیقی و حقوقی دارای صلاحیت و حضور دائم انها در تمامی مراحل اجرای ساخت و استفاده از مصالح استاندارد و با کیفیت است که متاسفانه در اجرای این قانون کوتاهی های بسیاری انجام شده است.

وی گفت: انجمن سازندگان مسکن و ساختمان شهر تهران در حال حاضر و با کمک تعداد از مسولان سازمان نظام مهندسی و شهرداری و دیگر انجمنهای صنعت ساختمان به دنبال اجرای کامل استفاده از سازندگان است.در این بین باید به دنبال استاندارد سازی و استفاده از مصالح با کیفیت نیز بود که یکی مهمترین انها که دارای مصرف بسیار بالایی در ساختمانهامی باشد تیرچه بتنی است.

رییس انجمن سازندگان مسکن وساختمان گفت: این امردرحالی است که متاسفانه به نام استاندارد سازی و صنعتی سازی اخیرا استفاده از دستگاهی برای ساخت تیرچه اجباری شده است که درکمال تعجب انجام تعدادی از آزمایشات مهم از محصول نهایی آن حذف شده است و این امر باعث عدم اطمینان به تیرچه های تولیدی دستگاهای مونتاژ داخل شده اند.

وی تصریح کرد: اگرقرار باشد به اسم صنعتی سازی در بقیه مصالح ساختمانی نیز بخواهیم آزمایشات پای کار را حذف کنیم و به نام استاندارد سازی ؛آیین نامه های موجود و استاندارد های جهانی را کنار بگذاریم با فاجعه ای بسیار بزرگ در صنعت ساختمان مواجه می شویم.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات