صنعت کار » بومی سازی و تولید انواع چراغ خودرو

در شهريار صورت گرفت؛

بومی سازی و تولید انواع چراغ خودرو

تولید انبوه چراغ خودرو های داخلی در یک واحد صنعتی ، طراحی و ساخته می شود .

به گزارش صنعت کار، مدیر عامل این واحد صنعتی با اشاره به ساخت ۵ میلیون قطعه چراغ خودرو در سال گفت : تمام فناوری و ساخت خطوط تولید مکانیزه انواع چراغ خودرو از طراحی اولیه تا تولید نهایی در این واحد صنعتی انجام می شود .

علی چنگی با اشاره به استفاده از تمام دانش فنی متخصصان ایرانی در فناوری ساخت این محصول افزود : در حالی که فرانسوی ها هزینه راه اندازی خط تولید این محصول را ۲ میلیون و ششصد هزار یورو تخمین زده اند ، متخصصان ایرانی توانستند ۴ خط تولید چراغ خودرو را با تنها ۱۰۰ هزار یورو بومی سازی کنند .

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ، این خطوط توان تولید ۱۶ نوع چراغ را به طور همزمان برعهده دارند گفت : استفاده از تکنولوژی روز دنیا در حساس ترین بخش تولید مانند عملیات ضد خش ، ضد یو وی و لنز خام در ساخت چراغ اتومبیل با کیفیت جهانی ، انجام می شود .

علی چنگی با اشاره به ۱۰ درصد صادرات این محصولات افزود : شمال افریقا ، کشور های اروپایی ، عراق و ترکیه خریداران این محصولند .

وی با بیان اینکه تولید این چراغها اکنون ۱۰۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور دارد گفت : بومی سازی و درون سپاری علم تولید محصول با کیفیت ، هدف اصلی این واحد صنعتی است متخصص ، به اهداف اقتصاد مقاومتی دست یافته است .

واحد صنعتی طراحی و تولید چراغ اتومبیل ، با بیش از ۸۰۰ نیروی کار در فردوسیه شهریار قرار دارد .
این واحد صنعتی یکی از بزرگترین واحد های فعال و پیشرو در غرب استان تهران است.

منبع: صدا و سیما

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدماتعصر خدمات