بانک و بیمهخودرو

معامله بلوکی ایران خودرو به سرانجام نرسید+نمودار

به گزارش صنعت کار به نقل از خودروکار، معامله ۷ گروه خودرویی در بازار سرمایه حاکی از نوسان نسبتا منفی تمامی گروه‌ها در معاملات است.

*سایپا (خساپا)

سهام گروه سایپا در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از یک هزار و ۹۸۰ سهم در ابتدای هفته به یک هزار و ۱۳۸ سهم کاهش یافت و حجم از ۲۷ میلیون و ۸۵۷ سهم با کاهش به ۱۶ میلیون و ۷۴ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند صعودی ۰٫۹۲ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته ادامه و به رشد ۰٫۸۱ درصدی رسید.

*ایران خودرو (خودرو)

سهام گروه ایران خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از ۹۹۸ سهم در ابتدای هفته به ۷۱۸ سهم کاهش یافت و حجم از ۸ میلیون و ۵۰۷ سهم با رشد به ۱۰ میلیون و ۷۹۸ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند صعودی ۱٫۱۵ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته ادامه و به رشد ۰٫۹ درصدی رسید.

*زامیاد (خزامیا)

سهام گروه زامیاد در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و ۵۸۰ سهم در ابتدای هفته به ۵۲۹ سهم کاهش یافت و حجم از ۸ میلیون و ۲۵۷ سهم با رشد به ۹ میلیون و ۲۹۲ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند صعودی ۰٫۸۹ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته ادامه و به رشد ۰٫۳ درصدی رسید.

*سایپا دیزل (خکاوه)

سهام گروه سایپا دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و ۴۵۶ سهم در ابتدای هفته به ۳۶۰ سهم کاهش یافت و حجم از ۷ میلیون و ۴۹۱ سهم با اُفت به ۵ میلیون و ۴۵ سهم رسید.
در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی ۰٫۲۹ درصدی كه این روند در انتهای متوقف و به رشد ۱٫۰۴ درصدی رسید.

*پارس خودرو (خپارس)

سهام گروه پارس خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت ۲ هزار و ۵۵۵ سهم در ابتدای هفته ۷۳۱ سهم کاهش یافت و حجم از ۴۹ میلیون و ۱۱ هزار با اُفت به ۱۰ میلیون و ۵۵۱ سهم رسید.
در ابتدای هفته این سهم با روند صعودی ۳٫۸۸ درصدی روبرو شده كه این روند در پایان هفته ادامه و به رشد ۰٫۴۹ درصدی رسید.

*گروه بهمن (خبهمن)

سهام گروه بهمن در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از ۲۶۲ سهم در ابتدای هفته به ۱۳۵ سهم کاهش یافت و حجم از ۲ میلیون و ۱۸۴ با کاهش به یک میلیون و ۶۸ سهم رسید.
در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی۰٫۴۷ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته ادامه و به اُفت ۰٫۰۹ درصدی رسید.

*ایران خودرو دیزل (خاور)

سهام گروه ایران خودرو دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از ۴۱۷ سهم در ابتدای هفته به ۳۵۷ سهم کاهش یافت و حجم از ۶ میلیون و ۵۱۵ با رشد به ۵ میلیون و ۹۵۸ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی ۰٫۴۶ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته متوقف و به ۰٫۱۶ درصدی رسیده است.

در این رابطه همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه گفت: این هفته کمبود نقدینگی، قوانین اعتباری، نبود انگیزه و فروش های متوالی در بازار موجب روند نزولی معاملات شد.

وی در ادامه افزود:در روزهای پایانی هفته نیز با صف فروش ایران خودرو و گروه سرمایه گذاری ایران خودرو مواجه شدیم و این امر ناشی از رد صلاحیت معامله بلوکی ایران خودرو بوده است و این بلوک مجددا مورد معامله قرار نمی گیرد.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: در گروه خودرویی بجای اهمیت به بخش تولید و فروش بحث شایعات و خرید بلوک‌ها مورد توجه قرار گرفته است.

این گزارش حاکی از معامله گروه‌های سایپا، سایپا دیزل، پارس خودرو، زامیاد، گروه بهمن، ایران خودرو و ایران خودرو دیزل با توجه به روند نزولی شاخص بورس تا انتهای هفته با نوسان نسبتا منفی معامله شدند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا