صنعت کار » تصادفات جاده ای در فروردین کاهش یافت/معلولیت ۳۵۰ هزار نفر در اثر تصادفات جاده‌ای در سال۹۷

یارمحمدی با اشاره به ۳۴۰۰ نقطه حادثه خیز در جاده ها:

تصادفات جاده ای در فروردین کاهش یافت/معلولیت ۳۵۰ هزار نفر در اثر تصادفات جاده‌ای در سال۹۷

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: در ایام نوروز، میزان جانباختگان بر اثر تصادفات جاده ای حدود ۳۳ درصد کاهش یافته است، البته باید گفت که بخشی از کاهش آمار تصادفات، به علت کاهش مسافرت های نوروزی بوده است.

به گزارش صنعت کار، علیم یارمحمدی عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس با اشاره به حضور در مراسم روز ملی ایمنی حمل و نقل، گفت: این مراسم با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد و در این مراسم، مشکلات و موانع برای ارتقاء ایمنی در حوزه حمل و نقل و برنامه های پیش روی برای توسعه این بخش مورد بررسی و بحث قرار گرفت.

اقدامات قابل قبول وزارت راه و شهرسازی برای تقویت ایمنی حمل و نقل در کشور

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در چند سال اخیر اقدامات قابل قبولی برای تقویت ایمنی حمل و نقل در کشور صورت گرفته، به ویژه وزارت راه و شهرسازی در سال های اخیر تلاش گسترده ای را برای ایمن سازی نقاط حادثه خیز صورت داده است.

۳۴۰۰ نقطه حادثه خیز در جاده های کشور وجود دارد

وی گفت: بر اساس آمارها حدود ۳۴۰۰ نقطه حادثه خیز در جاده های کشور وجود دارد، البته با وجود کمبود اعتبارات در سال های گذشته، اقدامات خوبی برای اصلاح جاده ها صورت گرفته است، اما باید برنامه ریزی کلانی برای رفع این مسائل صورت گیرد.

معلولیت ۳۵۰ هزار نفر در اثر تصادفات جاده‌ای در سال گذشته

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: طبق آمارها در سال ۹۷، حدود ۱۶ هزار نفر بر اثر تصادفات جاده ای جان باختند، همچنین حدود ۳۵۰ هزار نفر از هموطنان در پی تصادف دچار معلولیت جسمی شده اند.

کاهش ۳۳ درصدی تصادفات جاده ای در فروردین ماه

یارمحمدی ادامه داد: البته خوشبختانه بر اساس آمارها، میزان تصادفات جاده ای در فروردین ماه سال جاری کاهش یافته است، به طوری که در ایام نوروز، میزان جانباختگان بر اثر تصادفات جاده ای حدود ۳۳ درصد کاهش یافته است، البته باید گفت که بخشی از کاهش آمار تصادفات، به علت کاهش مسافرت های نوروزی بوده است.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس افزود: در شرایط کنونی کشورهای اروپایی به دنبال کاهش صفر درصدی آمار تصادفات جاده ای هستند، از این رو ایران نیز مانند تمام کشورها باید برای کاهش این آمارها تلاش و برنامه ریزی جدی را صورت دهد، البته در دهه گذشته اقدامات خوبی در این رابطه صورت گرفت و عملا آمارها به صورت تدریجی کاهش یافت، اما بهبود وضعیت نیاز به عزم جدی تری است.

منبع: خانه ملت

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات