صنعت کار » جهش در صادرات کفش امکانپذیر است

معاون وزیر صنعت:

جهش در صادرات کفش امکانپذیر است

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به صادرات ۱۰۰ میلیون دلاری کفش، تاکید کرد: کفش تولیدی ایران با وجود زیرساخت مناسب در این صنعت، می تواند با یک جهش صادراتی روبه رو شود.

به گزارش صنعت کار، روز سه شنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، «سعید زرندی» در جمع انجمن های صنعت چرم و صنایع وابسته افزود: صنعت چرم و کفش ایران، صنعتی قدیمی و دارای مزیت نسبی است که در صورت تکمیل حلقه تولید موجب ایجاد ارزش افزوده بسیار بالا می شود.

وی گفت: پارسال مشکلات مرتبط با کاهش کشتار دام تاثیر مستقیمی بر صنعت چرم گذاشت که باید زمینه واردات مواد اولیه آن را فراهم کنیم.

زرندی ادامه داد: با همفکری با انجمن ها و تشکل های صنعت چرم، مدلی برای تامین مواد اولیه مورد نیاز این صنعت تدوین می شود.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت اظهار داشت: یکی از موضوعات در این صنعت، فعالیت زیاد واحدهای صنفی تولیدی با مجوز یا بدون مجوز است که باید برای آن تمهیدات لازم اندیشده شود.

وی بیان داشت: صنوف تولیدی نیز دارای مشکلات نقدینگی هستند که برای آنها سهمی در تسهیلات در نظر گرفته شده است.

اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده به نفع تولید

زرندی در خصوص انتقادات وارد شده از سوی صنوف تولیدی به مالیات بر ارزش افزوده، گفت: به طور تقریبی همه مسئولان کشور درباره این مساله اتفاق نظر دارند و آن را ظلم به تولید می دانند.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت ابراز امیدواری کرد که با همراهی مطلوب نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تولید، اصلاحات این قانون هرچه زودتر به نفع تولید انجام شود.

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات