بانک و بیمهتاپ

عامل گرانی سکه چه بود؟

به گزارش صنعت کار، دلار آمریکا در هفته گذشته با نوساناتی همراه شد؛ به طوری که تا میانه های هفته روند افزایشی داشت و در آخر هفته تا حدودی نزولی شد. از سوی دیگر بازار سکه به شکل کم سابقه ای دستخوش افزایش قیمت شد و رکوردشکنی کرد.

دلار در شروع هفته با نرخ حدود ۴۷۵۰ تومان کار خود را آغاز کرد. در ادامه از مرز ۴۸۰۰ تومان عبور کرد و در میانه هفته به بالاترین قیمت خود رسید و به ۵۰۰۰ تومان نزدیک شد. اما در ادامه نرخ دلار در مسیر کاهشی البته با شیب آرام قرار گرفت؛ به طوری‌که در روز چهارشنبه به حدود ۴۸۲۰ تومان رسید و در آخرین روز هفته ۴۷۹۰ تومان در بازار معامله شد تا در مجموع هفته نسبتا پر نوسانی برای این ارز رقم بخورد.
اما هفته ای که گذشت هفته خاصی برای سکه بود. نرخ سکه تمام به شکل کم سابقه ای افزایش پیدا کرد. سکه تمام در شروع هفته یک میلیون و ۵۴۲ هزار تومان در بازار آزاد فروخته شد. سکه در ادامه جهش خود را آغاز کرد و به یک میلیون و ۵۷۵ هزار تومان رسید و در روز چهارشنبه به نقطه اوج خود رسید و تا یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان هم پیش رفت که بالاترین نرخ در تاریخ قیمت سکه محسوب می‌شود.
در مجموع بررسی نرخ سکه تمام نشان می دهد که این نوع سکه در هفته جاری حدود ۶۰ هزار تومان افزایش قیمت پیدا کرد.

محمد کشتی آرای – عضو اتحادیه طلا و جواهر تهران – معتقد است که مهمترین عامل رشد قیمت سکه افزایش قیمت دلار در روزها و هفته های اخیر است که بر بازار سکه هم اثر گذاشته است.

به گفته وی، از طرف دیگر میزان تقاضا در بازار سکه افزایش پیدا کرده است و سرمایه های خرد و کوچک نیز به سمت بازار سکه سوق پیدا کرده اند.

منبع: ایسنا
انتهای پیام

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا