خودرو

گرانی ۹ میلیون تومانی گروه پژو/ افزایش قیمت در بازار خودرو ادامه دارد

به گزارش صنعت کار، سعید موتمنی- رییس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران با اشاره به نزدیک شدن بازار شب عید خودروها اظهار کرد: طی هفته های گذشته قیمت خودرو سوزوکی که پیش از این با قیمت مصوب ۱۴۷ و ۱۵۰ میلیون تومان معامله می شد، طی روزهای اخیر با قیمت ۱۸۰ میلیون تومان معامله می شود.

به گفته او، در حال حاضر اختلاف قیمت خودروهای بالای ۵۰ میلیونی از چهار تا ۳۰ میلیون تومان رسیده است.

موتمنی افزود: در حال حاضر خودرو ساندرو استپ وی که باید با قیمت مصوب ۵۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به فروش برسد، به قیمت ۶۷ میلیون تومان و با اختلاف قیمت ۱۱ میلیون تومان معامله می شود.

او ادامه داد: قیمت ساندرو معمولی با قیمت مصوب ۴۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، با اختلاف قیمت شش میلیون تومانی به میزان ۵۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می رود.

به گفته رییس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران ، همچنین قیمت خودرو مزدا ۳ گروه بهمن تا ۱۵۰ میلیون معامله می شود.

او ادامه داد: به نظر می رسد دلیل اصلی افزایش قیمت خودروها در ماه های اخیر، عرضه کم این خودروها توسط شرکت ها است که باید در کنار نظارت شوای رقابت کنترل شوند.

در بازار خودروهای داخلی چه خبر است؟

به گفته موتمنی، در بازار خودروهای داخلی که این روزها با جای خالی نظارت شورای رقابت دست و پنجه نرم می کند، اختلاف قیمتی حدود ۹ میلیون تومانی را تجربه کرده است.

او افزود: اکنون پژو۴۰۵ GLX که قیمت آن ها تا ماه ها ۳۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود، به قیمت ۳۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله می شود. همچنین پژو SLX نیز با اختلاف قیمت یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی حدود ۳۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله می شود.

به گفته او، خودرو سمند LX نیز با قیمت مصوب ۳۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، با اختلاف چهار میلیون تومانی معامله می شود.

رییس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران تصریح کرد: در حال حاضر خودرو سمند EF7 با قیمت مصوب شرکت ۳۲ میلیون تومان با اختلاف پنج میلیون تومانی به مبلغ ۳۷ میلیون تومان به فروش می رود.

او ادامه داد: اکنون خودرو پژو پارس با قیمت مصوب ۳۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، به مبلغ ۴۲ میلیون تومان معامله می شود.

به گفته موتمنی، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با قیمت مصوب ۳۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، با افزایش سه میلیون تومانی و به مبلغ ۳۶ میلیون تومان معامله می شود. همچنین پژو تیپ۵ نیز که ماه ها با قیمت مصوب ۳۸ میلیون تومان است، حدود ۴۲ میلیون تومان معامله می شود.

او افزود: خودرو پژو ۲۰۷ دنده ای نیز با قیمت مصوب ۲۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، به مبلغ ۴۷ میلیون تومان معامله می شود.

موتمنی تاکید کرد: محصولات گروه سایپا نیز با افزایش قیمت حدود دو تا چهار میلیون تومانی همراه شده است.

منبع: خودروکار
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا