بانک و بیمه

سهامدارترین شرکت‌های بازار سهام معرفی شدند

به گزارش صنعت کار، اسامی بزرگترین شرکت‌های بورسی و فرابورسی از نظر تعداد سهامدار را در پایان دی سال ۹۶ معرفی شد که بر این اساس سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران با ۲۳۹ هزار و ۸۱ سهامدار در صدر بزرگترین شرکت بورسی از نظر تعداد سهامدار ایستاد و ایران خودرو با ۱۴۰هزار و ۸۶۲ سهامدار و توسعه معادن روی ایران با ۱۲۴ هزار و ۵۸۴ سهامدار در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.

همچنین شرکت‌های سرمایه‌گذاری نور کوثر ایرانیان، سرمایه‌گذاری صنعت نفت، سایپا، بانک انصار، توسعه صنایع بهشهر، سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی و سیمان فارس و خوزستان در مکان‌های سوم تا دهم بزرگترین شرکت‌های بورسی از نظر تعداد سهامدار هستند.

بر اساس این گزارش، موسسه اعتباری کوثر مرکزی نیز با ۴۸۳ هزار و ۶۰۱ سهامدار در صدر بزرگترین شرکت‌های فرابورسی از نظر تعداد سهامدار قرار دارد و بانک سرمایه با ۳۰۲هزار و ۸۴۰ سهامدار، بانک دی با ۱۸۱ هزار و ۶۶ سهامدار در رده های بعدی قرار گرفتند.

همچنین بانک مهر اقتصاد، بانک قوامین، بیمه حکمت صبا، سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان، سرمایه‌گذاری کشاورزی ایران، شرکت شیر و گوشت زاگرس شهرکرد و بانک حکمت ایرانیان نیز در مکان‌های سوم تا دهم فهرست برترین شرکت های فرابورسی از لحاظ تعداد سهامدار ایستادند.

منبع: تسنیم
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا