صنعت کار » افتتاح کارخانه تولید خمیردندان و شامپو برای نخستین بار در گیلان

رییس سازمان صمت گیلان خبر داد:

افتتاح کارخانه تولید خمیردندان و شامپو برای نخستین بار در گیلان

دلق پوش گفت: کارخانه تولید خمیردندان و شامپو برای نخستین بار در گیلان با حضور استاندار در شهر صنعتی رشت افتتاح شد.

به گزارش صنعت کار، فرهاد دلق پوش در حاشیه افتتاح کارخانه تولید خمیردندان و شامپو افزود: همزمان با دهه مبارک فجر، تعداد ۲۷ طرح صنعتی با سرمایه گذاری بیش از یکهزار و ۳۰ میلیارد تومان و اشتغال مستقیم۷۵۴ نفر در سطح کل استان گیلان به تدریج در این ایام به بهره برداری خواهند رسید.

وی با اشاره به اینکه محصولات آرایشی و بهداشتی فرآیند ویژه ای در پروسه تولید دارند، گفت: این اولین بار است که کارخانه تولید خمیر دندان با فرمولاسیون دانش بنیان در استان گیلان به بهره برداری می رسد و در فاز اول آن تولید انواع شامپوهای خانواده نیز در مدار تولید قرار دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان از اشتغال بیش از ۲۰ نفر به صورت مستقیم علیرغم وجود ماشین آلات مدرن در این واحد خبر داد و افزود: برخی از صنایع به صورت ذاتی به لحاظ به بکارگیری تکنولوژی های مدرن و انجام امور توسط سیستم مکانیزه، از اشتغال بالایی برخوردار نیستند.

وی خاطر نشان کرد: فاز دوم تولیدات این شرکت در زمینه انواع شوینده های بهداشتی و کرم های آرایشی خواهد بود که می تواند ظرفیت تولید را از ۳۰هزارتن فعلی به ۵۰ هزار تن برساند.

گفتنی است سرانه مصرف هر نفر در کشور ۱۷۰ گرم در طول سال و در جهان ۲۰۰ گرم به صورت میانگین می باشد که بیش از ۲۰ شرکت در کشور درحال تولید این محصول هستند که با توجه به ظرفیت خالی موجود در کشور قریب به ۲۰ شرکت نیز به واردات این محصول به کشور با برندهای تجاری مختلف مبادرت می نمایند.

منبع: شاتا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات